ЗАПРОШЕННЯ ДО РОЗДУМІВ

Вдумливо й послідовно працюють шостий рік поспіль організатори й ведучі кінолекторію «Українське поетичне кіно», викладачі В.І.Криворучко та Г.Г. Сидоренко, знайомлячи студентів коледжу з найкращими зразками українського національного кіно.

Ось і цього разу вони запросили до розмови над кінострічкою провідного українського режисера Леоніда Осики «Захар Беркут». Фільм Осики – авторське прочитання однойменної повісті Івана Франка. В основі сюжету – історія-легенда про перемогу маленької громади карпатського села Тухля над багатотисячною армією ординців. Залишаючи після себе суцільні згарища, ханські вояки дійшли до Карпат, до Тухлі, звідки відкривалася дорога в Європу. Та далі не пішли. Їх зупинив небачений до цього монголами супротив маленької громади. Могутній дух віри, переконання, що ніхто не має права зазіхати на чужу землю, віру, традиції, ніхто не має права принижувати людську гідність, честь, переступати загальнолюдські закони добра і справедливості ось що надавало сили громаді.

ХІІ століття ….  Здавалося б, інший світ, інші обставини… Та дивуєшся одній із загадкових функцій мистецтва – передбачення. З першого погляду відчуваються аналогії з світовою сучасністю, сучасністю України зокрема. Відразу постає одвічна людська проблема вибору: з ким ти? куди ведуть обрані тобою дороги? чи ведуть вони до Храму?

Тухольці збудували свій високоморальний храм і не поступилися жодною із сповідуваних ними цінностей. Який Храм будуємо ми сьогодні? Чи відчуваємо відповідальність за власний вибір?

Про це думалося під час перегляду ще одного шедевру українського інтелектуального кіно. Відрадно, що аудиторія лекторію не залишилася байдужою до запропонованої розмови. Більше того, виникли не лише запитання, а й озвучені глядачами власні думки навколо художнього твору.

Щира подяка В.І.Криворучко та Г.Г.Сидоренко за надто корисну науку думати, науку життя.

Ольга Петренко

You may also like...

Залишити відповідь