МИСТЕЦТВО ЄДНАЄ НАС

19 жовтня 2018 року спеціалізація «Декоративно-прикладне мистецтво» відсвяткувала своє 25-річчя з початку діяльності у стінах Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського. У 1993 році, вперше,  на Полтавщині в Гадяцькому училищі культури ім. І.П.Котляревського була відкрита мистецька спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво», яка готує керівників аматорського колективу (гуртка, студії) декоративно-прикладного мистецтва, викладачів.  Ініціаторами створення цієї спеціальності були заступник директора з навчальної роботи Насменчук А.М. (теперішній директор коледжу) та викладач декоративно-художнього оформлення Кисіль Григорій Олексійович, який очолив роботу викладачів новоствореної спеціальності. Сьогодні лише 7 із 26 училищ культури в Україні готують фахівців у цій галузі.

На свято завітали колишні студенти та викладачі коледжу. Зустріч з нагоди урочистостей стала приємною нагодою для випускників поспілкуватися, обмінятися  досвідом, пригадати минулі події, кумедні випадки. Для сучасних студентів – це можливість переконатись у правильності професійного вибору, та дізнатись, на прикладі випускників, нові  перспективи застосування отриманих у коледжі знань.

Поділитись досвідом було кому, адже за 25 років діяльності, спеціалізацією здійснено 21 випуск. Підготовлено 170 спеціалістів в галузі мистецтва. Майже кожен третій з випускників продовжує навчання у вищих навчальних закладах на різних мистецьких спеціальностях. Частина випускників працює керівниками гуртків у позашкільних навчальних закладах України та області. Зокрема у: Гадяцькому, Лохвицькому, Хорольському, Машівському, Глобинському, Чутівському, Козельщинському, Зіньківському, Пирятинському, Великобагачанському, Лубенському районах. Працюють також випускники художниками-оформлювачами у будинках культури, займаються творчістю як художники, скульптори, архітектори, майстри декоративно-прикладного мистецтва (дереворізьблення, вишивки, кераміки, тощо). Колишні  студенти спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» також стали його викладачами.

Про рівень фахової підготовки студентів з декоративно-прикладної творчості красномовно свідчать експозиції творчих робіт студентів і викладачів на численних досить престижних виставках у Києві (1999, 2001, 2003, 2009), у Полтаві (2003, 2006, 2007, 2015), Лівадії (2009, 2010), Миргороді (2009), Лубнах, Диканьці, Гадячі. За 25 років діяльності спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» викладачами та студентами було організовано близько 150 виставок.

За участь у виставковій діяльності викладачі та студенти спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» нагороджені:

  • Дипломом Національного виставкового центру України (1999 р.);
  • Почесною грамотою Президії Фонду культури (2010 р.);
  • Стали Лауреатами І премії в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» на Форумі мистецтв слов’янських народів (2009 р.).

Відділення образотворчого мистецтва студії естетичного виховання Гадяцького коледжу культури  і мистецтв імені І.П.Котляревського працює з 1995 року. Воно є базою педагогічної практики студентів випускних курсів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво».

Образотворчому мистецтву навчаються діти віком від 6 до 17 років. Нині у студії налічується понад 70 дітей з міста та району.

Викладачі спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Харагай Наталія Вікторівна та Мельхіседекова Сніжана Ігорівна також були випускниками відділення образотворчого мистецтва студії.

Студенти спеціальностї «Менеджмент соціокультурної діяльності» Гадяцького коледжу культури і мистецтв  під керівництвом викладача культурологічних дисциплін Житченко Ольги Олександрівни подарували чудове свято викладачам та студентам теперішнім і колишнім з нагоди ювілею.

Дякуємо всім, хто причетний до цієї ювілейної дати та долучився до святкування. Бажаємо натхнення та нових творчих здобутків викладачам та студентам оновленої спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».