ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО: ЯК РОЗІРВАТИ КОЛО

      Інформаційні джерела по всьому світу повідомляють про зростання такого явища як домашнє насильство, і Україна не виключення. У більшості випадків жертвами цього явища є жінки, діти, люди похилого віку, особи з обмеженими фізичними та психічними можливостями. Це ті люди, які не можуть себе захистити «сам на сам» з кривдником в міру своїх фізичних та вікових особливостей.https://naurok.com.ua/uploads/files/1797183/261990/283515_images/1.jpg

      Людина, яка зазнала моральних або фізичних принижень, відчуває повну розчавленість, спустошеність, безпорадність, якщо кривдник до того ще й умілий маніпулятор, то жертва відчуває себе винною в тому, що її побили, обізвали, чогось не дали… Повний провал… 

      Звичайно, кривдник розуміє, що він робить, можливо, на рівні інтуїції, тому і боїться покарання і залякує жертву, щоб та не повідомила родичам, близьким, в поліцію та не розкрила «справжнє» обличчя кривдника. У більшості випадків під маскою «доброї» людини може таїтися «монстр», і це, на жаль, гірка правда… В цих умовах дуже важко взяти трубку і набрати номер служби порятунку, зателефонувати близьким і повідомити що тобі погано!

     Але варто РОЗІРВАТИ ЦЕ КОЛО…Врятувати себе, і вірити, що тобі ДОПОМОЖУТЬ.

      Який алгоритм дій?
     Найперший й найпростіший крок — викликати поліцію за телефоном 102, яка, згідно з протоколом, за необхідності, залучає інші служби.

     При Гадяцькому районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.       

     Фахівці надають соціальні послуги в телефонному режимі (звертайтеся ☎ 3-13-38).

      В режимі скайп-консультування (можна знайти у скайпі під ім’ям «Гадяцький центр соціальних служб»), а також здійснюють виїзди до місця проживання (перебування) постраждалих осіб.

     Крім того, працює Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації:

☎0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного).
     Якщо насильство вчинено щодо дитини — можна (крім поліції) звернутись до Національної дитячої «гарячої лінії» щодо захисту прав та інтересів дітей:

☎0800500225 або 116 111 з мобільного.
     Дзвінки на ці лінії безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України.

     Також може стане у нагоді Всеукраїнський телефон довіри:
☎0-800-501-701, який працює цілодобово.

https://lh4.googleusercontent.com/4XIuV3pn6WHmHtTaMUcrMglxfQUBt19Dexkse5N5qAuy90S9iUVN-Weg7hYj2FMYj5nAmUJJohfWNtOY6Qkig_Z-i5qM48ZClaOSbzfiaECwBJuzk_AMOE0a5TxMnvUX4V-mplK-XRcj7aMwCgBpY-CPMZOP3pA0ArxvJPEV-16IAr0bT7ETCL5cdamdXrqkG6Dg