Комісія викладачів бібліотечних дисциплін

UCH_3428

Починаючи з перших днів і до сьогоднішнього дня училище відкриває свої двері випускникам 9 та 11 класів, які бажають отримати перспективну спеціальність фахівця з бібліотечної справи, спрямованої на формування та забезпечення потреб населення у бібліотечно-бібліографічних послугах, що затребувані 762 міськими та сільськими бібліотеками, 43 бібліотеками вищих навчальних закладів, а також  693 шкільними бібліотеками нашої області.

Першими викладачами бібліотечних дисциплін Гадяцького технікуму підготовки культурно-освітніх працівників були подружжя Чернових Віктора Матвійовича і Анатолії Михайлівни та Мальчинських Валентина Генріховича й Анастасії Павлівни, які вписали помітну сторінку в історію спеціальності. У 70-ті роки до навчання майбутніх бібліотекарів долучилися практики-професіонали бібліотечної справи О.Г.Суліковська, Т.Ф.Сосновська, Н.П.Близнюк, Н.С.Сердюк, М.М Амеліна, А.С. Власова. Сьогодні плідно працюють Л.Д.Голуб, Н.Г.Коблиця, С.П.Мосякіна.

З урахуванням багатого досвіду, усталених традицій і професіоналізму викладачів на спеціальності створені всі необхідні умови для організації ефективного освітнього процесу: сучасна навчально-методична база, навчальні кабінети, необхідні комп’ютерні програми, можливість користуватися повнотекстовою електронною базою даних на сайті бібліотеки училища, безоплатний доступ до інтернет-мережі. Виробнича практика студентів відбувається у кращих бібліотеках області.

У процесі навчання студенти опановують теоретичними знаннями і професійними навичками, необхідними майбутнім спеціалістам. Навчальний план передбачає вивчення дисциплін гуманітарного, соціально-економічного і професійного спрямування, які дозволять випускникові спеціальності займатися:

–       діяльністю, що пов’язана з банками даних, а це і надання даних, і видання будь-якої інформації з Інтернету, і створення баз даних, каталогів, адресних списків тощо в оперативному режимі;

–       розвитком та збереженням ресурсів бібліотеки;

–       роботою з задоволення потреб користувачів у документах та інформації;

–       підвищенням якості бібліотечного сервісу;

–       соціокультурною діяльністю (створення центрів спілкування, проведення масових заходів, презентацій; виставкова, рекламно-інформаційна робота).

З метою реалізації безперервної освіти за скороченою програмою ми співпрацюємо з Харківською державною академією культури, Національною Академією керівних кадрів культури і мистецтва, Київським національним університетом культури і мистецтв.

Завдяки тісним зв’язкам з бібліотеками області училище активно сприяє у працевлаштуванні своїх випускників, які можуть працювати:

–       завідувачем філіалу ЦБС, абонементу, читацьким залом, сектору масової роботи, бібліотекою організації, установи;

–       зберігачем фонду кінофотофонодокументів, бібліотечного фонду;

–       бібліотекарем фондосховища;

–       бібліотекарем автоматизованого робочого місця документозберігання, підготовки та споживання інформації, обліку користувачів, каталогізатора;

–       бібліографом;

–       оператором апаратів копіювання.

Училище пишається випускниками спеціальності, значна кількість яких навіть у скрутні для культури часи не залишила своєї найгуманнішої професії, – це і директори бібліотек, і завідуючі філіями, і методисти, і бібліографи, і бібліотекарі. Усі вони – творчі люди, а серед них багато наділені письменницьким даром. Випускники М.Возіянов, Н.Баклай – відомі в Україні поети, члени Спілки письменників України; Ганна Литовець-Гайдаш – член спілки письменників Полтавщини; М.Булда – заслужений працівник культури, директор Чорнухинської ЦБС, дослідник творчості Г.С.Сковороди; Н. Влезько – заступник директора з наукової роботи Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського (ПОУНБ); В.Мокляк – заслужений працівник культури, заступник директора з наукової роботи Полтавського обласного краєзнавчого музею.