Циклова комісія викладачів фортепіано та концертмейстерського класу в нашому коледжі – важливий структурний підрозділ. Його історія починається одночасно з відкриттям Гадяцького культурно-освітнього училища ім. І. П. Котляревського. Важливу роль у становленні відіграли викладачі, які очолювали циклову комісію у різні роки: Потапова І.І.,Ільницька Л.П., Нестеренко Н.К., Насменчук Н.В., Харковина Л.М. Кожен з них приклав багато зусиль для реалізації творчих пошуків у педагогічній та методичній діяльності, зростанні професійної майстерності викладачів та рівня підготовки студентів.
Музичний інструмент фортепіано вивчають студенти майже всіх спеціалізацій коледжу: «Народне пісенне мистецтво», «Народне інструментальне мистецтво та духові інструменти», «Видовищно-театралізовані заходи», «Народна хореографія». До кожного студента викладачі застосовують індивідуальний підхід та підбирають музичний навчальний репертуар, який відповідає здібностям та можливостям студента. Кінцева мета вивчення дисципліни: у поєднанні з оволодінням навичками гри на інструменті разом із музично-технічним, художнім та естетичним розвитком сформувати студента-фахівця своєї справи.
Сьогодні циклова комісія налічує дванадцять викладачів та концертмейстерів. Усі – з великим досвідом роботи, кожен має свої «секрети» майстерності.
Викладачі: Скляр О.В. – голова комісії викладачів фортепіано та концертмейстерського класу
Харковина Л.М.,заступник директора з навчально-методичної роботи
Насменчук Н.В.
Клюс Л.І.
Кузнєцова І.О.
Грінченко О.Г.
Попенко Т.І.
Кузьменко О.М.
Концертмейстери:
Дерев’янко Н.Г.
Рибалка В.М.
Касяненко І.І.
Юревич О.І.
Є чим пишатися цикловій комісії: викладачі фортепіано працюють творчо, натхненно, розуміючи важливу роль дисципліни у підготовці студента.
Викладачі циклової комісії здійснюють плідну концертну діяльність: концерти класу викладача, звітні фортепіанні концерти. Популярними в коледжі стали тематичні «Вечори фортепіанної музики», що відбуваються кожного року.
Збагачення процесу навчання новітніми технологіями, застосування педагогічного досвіду передових фортепіанних шкіл сучасності, творчий підхід до навчального процесу – це базові напрямки роботи циклової комісії сьогодні та передумови її успіху в майбутньому.