Циклова комісія викладачів хореографічних дисциплін

UCH_3594

У 70-ті роки на Полтавщині гостро не вистачало фахівців з хореографії. З ініціативи та  підтримки директора культурно-освітнього училища Стригуна М.Б. в Гадячі, вперше на Полтавщині, започаткована хореографічна освіта. У 1972 році відкрита в училищі хореографічна спеціалізація.

Першими викладачами хореографії були випускник Житомирського культурно-освітнього училища Гузій М.Є. та випускниця Дніпропетровського театрального училища Лазоренко С.В. (Шаповалова).  У перший рік не було спеціально обладнаних класів, важко було придбати репетиційний одяг і взуття, та велике бажання викладачів створити в Гадячі хореографічну школу, значна підтримка дирекції допомогли перебороти ці труднощі. Набір зростав, потрібні були нові кадри викладачів. Після закінчення хореографічного відділу Дніпропетровського театрального училища викладачем класичного танцю стала А.І.Суіменко, після Житомирського культурно-освітнього училища викладачем народного танцю став П.Д.Гнідаш. У 80-ті роки до них приєдналися В.С.Філін, випускник Київського інституту культури, та один з перших випускників хореографії в Гадяцькому училищі Г.О.Островний. Так створилася комісія викладачів хореографічних дисциплін. Повертатися до рідного училища після закінчення вищого навчального закладу вже в якості викладача стало своєрідною традицією випускників, що теж красномовно свідчить про авторитет  спеціалізації, і навчального закладу в цілому. Серед таких Магазій Л.П., Берус Н.Г., Островна О.Г., Ляшенко Є.П., Бузало І.І.

Роботу комісії викладачів-хореографів та всієї спеціалізації на сьогоднішній день очолює М.Є.Гузій – викладач-методист, спеціаліст вищої категорії. Палкий прихильник народного танцю, сам блискучий виконавець і постановник, Михайло Єгорович зробив дуже багато для відродження і розвитку народного танцю, його популяризації. Ще в 1975 році він створив ансамбль народного танцю (згодом він отримав промовисту назву «Джерело»), який за короткий час став відомим не лише в області, а й за її межами. Цей колектив у 1981 році успішно представляв делегацію Полтавщини в Польщі; у 1982 і 1990 – лауреат Республіканського телетурніру «Сонячні кларнети»; у 1995 – ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі ансамблів народного танцю училищ культури, присвяченого 90-річчю з дня народження П.П. Вірського (м. Тернопіль); у 1999 – участь у звітному концерті творчих колективів Полтавщини в Національному палаці «Україна»; у 2000 р. – почесне звання народного аматорського колективу; у 2002-2003 – переможець І туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського; у 2004 – участь у Міжнародному фольклорному фестивалі «Калинове літо на Дніпрі»; у 2006 – Гран-прі на регіональному конкурсі-фестивалі хореографічних мініатюр народної хореографії «Полтавська мозаїка»; у 2007  – Гран-прі VІ Всеукраїнського молодіжного фестивалю «Мистецькі барви» (м. Прилуки).

У 2007 р. М.Є.Гузію присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» за значний внесок у розвиток народного хореографічного мистецтва.

Сьогодні естафету керівництва цим колективом достойно продовжує Григорій Островний, якому в 2009 році йому присвоєне звання «Заслужений працівник культури України» за високий виконавський рівень колективу «Джерело» та невтомну діяльність з пропаганди мистецтва народного танцю.

За роки діяльності ансамбль виробив свій творчий почерк і напрям діяльності – збереження хореографічного фольклору Полтавщини і подальший розвиток української народно-сценічної хореографії. За вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність хореографічному ансамблю «Джерело» присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив» (2000)

Про якість підготовки в училищі спеціалістів народної хореографії свідчить той факт, що багато випускників працюють артистами балету в професійних колективах, викладачами у навчальних закладах мистецтва, в дитячих хореографічних школах і студіях, керівниками хореографічних колективів. Це М.Волошин, Ю.Харченко, О.Чернявський, В. Шульга, Б. Мусієнко, А. Гришко – артисти Національного заслуженого академічного ансамблю танцю ім. П.Вірського; В. Василина, А. Мороховець – лауреати Міжнародного конкурсу народної хореографії; Ю.Лавров – артист Харківського театру музичної комедії, М.Кулібаба – артист ансамблю «Таврія» республіки Крим; Л.Нечаєва, Є. Рублінська, А. Качак, О. Гринь, К. Кіян, Я.Гаркуша, Ю. Задорожній – артисти балету Черкаського академічного народного хору; Н.Яременко – артистка Буковинського ансамблю пісні і танцю; В.Озекіна – артистка Гуцульського ансамблю пісні і танцю; С.Пушкін, О.Сліпченко, Н.Титаренко, О.Кабаненко, Н.Кардаш, Д. Беркут, О. Сокальська, М. Письменна – артисти пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» обласної філармонії. Я.Кабар, В.Будяник – артисти балету академічного Кубанського козачого хору; Т.Мамчич, А.Александров,  С. Магазій – артисти балету Полтавського драматичного театру ім. М.Гоголя; А.Зінов – балетмейстер Заслуженого самодіяльного ансамблю танцю «Гірник» (м.Горлівка); О. Фесенко – заслужений діяч естрадного мистецтва України (м. Березань); Я.Ганіченко,  О.Кавун –викладачі кафедри хореографії Полтавського педагогічного університету; Викладачем класичного танцю Токійської хореографічної академії (Японія) працює Ю.Сидоренко; А. Мурейко, В.Мішкевич, Т.Олевська, Ю.Кучерук, І.Ільченко, Н. Потій, В. Фролова – викладачі хореографії Полтавської Малої Академії; Т.Плевака, О. Єфремова – викладачі хореографії Градизької ДМШ ім. О. Білаша (м.Градизьк); Я. Білоцерківець – викладач хореографії ДМШ (м. Гадяч); Н. Підлісна – викладач хореографії ДМШ (смт. Червонозаводське).

Не меншою гордістю викладачів є й ті випускники, які працюють керівниками хореографічних колективів в області та за її межами: Н.Шульженко – керівник зразкового ансамблю танцю «Стиль» (м.Пирятин); Є.Іванов – заслужений працівник культури України, керівник зразкового ансамблю танцю «Квітограй» (смт. Диканька). Л.Горбенко – викладач хореографії Лубенської ДМШ; А. Гнідаш – керівник студії танцю «Ангаш» (смт. Козельщина); А. Матвієнко – керівник народного ансамблю танцю «Променад» (м. Миргород); О. Козачок, З. Козачок – керівники зразкового ансамблю танцю «Барвінок» (м. Яготин Київської обл.); А. Ляшенко – керівник художньої самодіяльності ДНЗ ГВПАУ, керівник хореографічного колективу «Арабеск» (м. Гадяч); О. Григор’єва – керівник народного ансамблю танцю «Світанок» (м. Полтава), голова обласного осередку Національної спілки хореографів України; А. Калашнікова – керівник театру танцю «Гармонія» (смт. Решетилівка).

Популярність танцювального мистецтва в суспільстві зумовила викладачів підвищити вимоги до підготовки  висококваліфікованих фахівців  в найкращих традиціях національного та патріотичного виховання в сфері хореографічного мистецтва. Основною вимогою сьогодення є підготовка керівника хореографічного колективу, хореографа-педагога нового покоління: фахівця-універсала, інтелектуально, духовно та фізично розвиненої особистості, яка володіє набором необхідних професійних знань, умінь і навичок та активно використовує їх в професійній діяльності. У своїй роботі викладачі спеціальності «Хореографія» використовують різноманітні інноваційні технології, впроваджують нові методи та прийоми викладання, спираючись на досвід європейської вищої школи. Проводять майстер-класи для керівників колективів області та викладачів навчальних спеціалізованих початкових шкіл із залученням досвідчених професійних спеціалістів хореографічного мистецтва України, проводять Дні професій в рамках  відкритих дверей, виступи народного ансамблю народного танцю «Джерело», сучасного ансамблю «Еклейм» на регіональному конкурсі народно-сценічного танцю «Джерела надії».