День професії

В рамках святкування 80-річного ювілею Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського 26 березня відбулося свято «День професії», організаторами якого стала циклова комісія викладачів та студентів спеціалізації “Народне пісенне мистецтво”.

Програма свята була досить насиченою та різноманітною.

Для студентів спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» проведений майстер-клас випускницею Дарією Фільдшиною натему: «Особливості народно-виконавської манери співу Полтавського регіону».При проведенні майстер-класу  вона наголосила на основні чинники, що відіграють важливу роль у становленні народного виконавського стилю Полтавщини:вокалізацію приголосних, природний характер звукоутворення, використання головного та грудного резонаторів, специфічних виконавських прийомів (розтягування слів на голосних, повторення складів, обрив звука тощо), використання прийомів народної мелізматики («з’їзди», «під’їзди», глісандо, вібрато, призвуки, форшлаги) та співу з елементами рухів,танцю.



(фото майстер-клас)

(фото майстер-клас) (2)

(фото майстер-клас) (3)

відео1       відео 2


Кульмінацією свята стала творча зустріч з випускниками спеціалізації та їх виконавськими колективами, яка відбулася в кіноконцертному залі «Дружба».

Розпочалася зустріч з виступу самодіяльного народного хору «Розрада» Гадяцького РБК,  23 роки незмінним керівником якого є викладач нашої спеціалізації – Наталія Орел, концертмейстер Ірина Кузнецова. В хорі співають люди різних професій, які об’єднані любов’ю до пісні, натхненні та творчі.

Колектив був учасником святкових концертів на Сорочинському ярмарку, брав участь у святі Бузкового гаю, в урочищі Шумейкове. Є учасником ювілейного концерту, присвяченого 25-річчю програми «Надвечір’я» у місті Києві.

Колектив нагороджений багатьма дипломами, грамотами та подяками.

(фотографія народного хору «Розрада» разом з керівником)

 Гучними оплесками вітав зал народний самодіяльний ансамбль пісні і музики  «Джерело»Хорольського РБК та його керівника – заслуженого працівника культури України Анатолія Крутька. Тільки за останні 15 років свого існування ансамбль став  дипломантом обласного огляду-конкурсу виконавців козацької пісні «Байда» на святі Козацької слави «Цілюще джерело»; дипломантом обласного огляду народної творчості «Квітни, Полтавщино, в єдиній Україні»; дипломантом IV Всеукраїнського культурно-мистецького фестивалю «Козацький родослав»; учасником фольклорного радіофестивалю  «Золоті ключі»; презентував власну творчість на республіканському фестивалі «Сонячні кларнети»; колектив брав участь у звіті кращих колективів Полтавської області в національному палаці  «Україна».

Майже всі учасники колективу – випускники Гадяцького училища культури, серед яких і заслужений працівник культури України – Анатолій Демент, випускник спеціалізації «Народне пісенне мистецтво», який ще й успішно керує хором ветеранів Новоаврамівського СБК.

(фотографія народного ансамблю пісні і музики «Джерело» разом з керівником) (2)

(фотографія народного ансамблю пісні і музики «Джерело» разом з керівником)

Тепло зустрічали глядачі народний аматорський хор «Явір» Шишацького РБК та його керівника – заслуженого працівника культури УкраїниВалентину Миколаївну Луценко, випускницю спеціалізації.

Хор створено у 1981 році.  Колектив у своєму творчому доробку має понад 300 творів українських, зарубіжних композиторів та обробок українських народних пісень. За час свого існування хор брав участь у фестивалях:«Лесині Джерела» у місті Новоград-Волинський; святі «Покрови» в музеї української архітектури в Пирогово; святі Козацької слави в музеї «Мамаєва слобода» у місті Києві; є лауреатом І премії  Всеукраїнського конкурсу «Боромля-2011»; лауреатом ІІ премії Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості «Червона калина» в місті Алушта; переможцем телеконкурсу «ФОЛЬК-MUSIC» місто Київ.

(фотографія народного хору «Явір» разом з керівником)

(фотографія народного хору «Явір» разом з керівником) (2)

Валентина Миколаївна Луценко працює не тільки з хором «Явір». Ця невгамовна творча жінка зачаровує народними піснями ще й молоде покоління, адже з 1996 року вона є незмінним керівником дитячого народного фольклорно-етнографічного гурту «Чорнобривець», що діє на базі Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І.Вернадського.

Творча географія цього колективу охоплює всі куточки України від сходу до заходу і далекого зарубіжжя. Колектив є: лауреатом Міжнародного дитячого фестивалю «Змінимо світ на краще» та VIII Всеукраїнського конкурсу «Наша земля Україна!» Артек; лауреатом Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «Орелі» м. Київ; лауреатом Міжнародного фестивалю «Свято Різдва» Фінляндія; лауреатом IV Міжнародного  дитячого фестивалю-конкурсу «Усі ми діти твої, Україно» м. Одеса; учасником телепередачі «ФОЛЬК-MUSIC» на першому національному каналі; лауреатом І премії  VIII Міжнародного конкурсу-фестивалю  фольклорного мистецтва,  Італія; лауреатом І премії XX Міжнародного конкурсу «Різдвяні канікули», м. Львів; лауреатом І премії XIV міжнародного конкурсу «Барвистий віночок» м. Дніпропетровськ; лауреатом І премії Міжнародного конкурсу «Зоряний шлях» Чехія;  лауреатом І премії Міжнародного конкурсу «Свят, мистецтво і море» Болгарія; лауреатом І премії Міжнародного конкурсу «Різдвяні канікули» м. Львів; володарем Гран-Прі обласних конкурсів «Веселка».

фольклорно-етнографічний гурт «Чорнобривець»разом з керівником)

 

Дарували свої творчі вітання та ділилися бентежним настроєм з усіма глядачами учасники народного аматорського гурту з Лубен «Українська Швейцарія»: Анатолій Куценко, Сергій Дуда, Володимир Любич, Віталій Циганник, Юрій Задорожний – випускники нашого училища різних років.

За роки існування ансамбль зійшов на верхню сходинку професійності.

Наполеглива праця, творчі пошуки всіх членів колективу привели до закономірних наслідків, адже вокально-інструментальний гурт є: дипломантом Всеукраїнського фестивалю «Червона рута»;  лауреатом Всеукраїнського теле-марафону на першому національному «Наша пісня» (колектив, який найдовше працював у живому ефірі – 50 хв);  лауреатом Всеукраїнського  радіофестивалю «Пісні рідного краю».

гурт «Українська Швейцарія» Лубенського РБК)

Зустріч з нашими випускниками та їх творчими колективами свідчить про високий рівень фахової підготовки, яку вони отримали в різні роки навчання, адже спеціалізація «Народне пісенне мистецтво» була і є однією з провідних в училищі. Це – та творча лабораторія, та кузня, де сьогодні гартується мистецьке майбутнє України. Вміння майбутніх керівників вокально-хорових колективів закладаються в творчих колективах, що працюють на спеціалізації.  Це – народний хор училища, вокальні ансамблі різних стилів, тріо, дуети та окремі виконавці, що є переможцями і лауреатами міжнародних, всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсів.

Саме тут  під час навчання студенти формують у своїх серцях високе почуття любові до Батьківщини, щоб власною працею підносити національну та людську гідність, адже нам усім будувати майбутнє. Професія, яку отримують випускники спеціалізації є однією з найперспективніших та найпоширеніших саме в співочому Полтавському краї. Саме таке прагнення продемонстрував своїм виступом лауреат телетурніру «Сонячні кларнети», переможець обласного міжвузівського фестивалю-конкурсу «Студентська весна», дипломант Всеукраїнського студентського фестивалю української пісні «Червона калина», переможець українського огляду-конкурсу фольклорної творчості студентів навчальних закладів культури і мистецтв, переможець Всеукраїнського конкурсу народних хорових колективів училищ культури України на честь 135-ї річниці з дня народження Лесі Українки, дипломант VМіжнародного  фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі», лауреат II Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Пісенний край» ім. М.Кондратюка, лауреат Всеукраїнського конкурсу вокально-хорового та інструментального ансамблевого виконавства ім. Якова Степового  народний хор училища. Художній керівник та диригент Олексій Свирид, концертмейстер Ірина Кузнецова, керівник оркестрової групи Лариса Рожко.

(фотографія народного хору училища разом з керівником) (фотографія народного хору училища разом з керівником) (2)

 

 З щирими словами-вітаннязвернувся до учасників творчої зустрічі та всіх присутніхдиректор училища культури ім. І.П.Котляревського заслужений працівник культури УкраїниАнатолій Миколайович Насменчук.

(фотографія виступу директора)

 

Фінальною крапкою творчої зустрічі було виконання всіма учасниками творчої зустрічі в складі зведеного хору «Реве та стогне Дніпр широкий» в обробці А.Пашкевича, як споконвічного символу України.

Нехай завжди з нами буде народна пісня, нехай збереже вона тепло наших сердець. Нехай лунає над рідним краєм завдяки невтомній та натхненній праці людей, для яких мистецтво стало і професією, і покликанням, і сенсом життя.

(фотографія усіх учасників зустрічі)

 

Читайте також

Залишити відповідь