Дню художника присвячується

День художника студенти та викладачі спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» вважають своїм професійним святом і традиційно відзначають його проведенням цікавих мистецьких заходів. Не було винятком і цьогорічне свято. На передодні Дня художника, яке цього року відзначається 11 жовтня, студенти та викладачі спеціалізації розпочали проведення декади спеціалізації, яку присвятили Дню художника  України.

З 6 по 8 жовтня всі бажаючі мали змогу переглянути фотовиставку «Мить чудова, зупинися!», яка включала близько 80 фотографій найрізноманітніших за своєю тематикою. Це краєвиди, світ тварин, комах, рослин тощо. Усі фотосюжети аматорські, зроблені саме студентами спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво».

ff 01

Світ навколо нас величезний і найдивовижніше в навколишньому світі – це життя. Під уважним оком об’єктива комахи, птахи та інші маленькі створіння набувають особливої чарівності. Саме фотографії дають можливість розкрити ще одну грань творчості студентів, які шукають прекрасне у навколишньому.

ff 02

Найактивнішими глядачами виставки були учні студії естетичного виховання та учні загальноосвітніх шкіл міста, які з цікавістю і не приховуючи емоцій  розглядали кожну представлену на виставці роботу.

ff 03

Фотороботи студентів Головіної Діани, Корнєва Сергія, Кулакової Анни, Лучинської Алли, Полинько Юлії, Фесенко Марини, Шульги Вікторії  радували око глядачів, викликали їх добрі посмішки. Підготували фотовиставку «Мить чудова, зупинися!» студенти під керівництвом викладача Недвиги Ольги Миколаївни.

З 9 по 12 жовтня до уваги глядачів була представлена виставка живописних робіт «Мистецтво пензля». Виставка містила близько 50 робіт студентів ІІІ та ІV курсів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво»,  виконаних різними матеріалами та в різних техніках живопису.

ff 04

Це натюрморти, виконані акварельними та гуашевими фарбами, натюрморти в техніці «гризайль», декоративні натюрморти в техніці «аплікація папером» та декоративні натюрморти «під техніку» (вітраж, ткацтво, мозаїка). Також на виставці представлені пейзажні етюди та серія короткочасних пленерних зарисовок.

ff 05

Цікавими для глядачів були роботи студентів ІV курсу, виконані олійними фарбами.

Виставку живописних робіт «Мистецтво пензля» студенти підготували під керівництвом молодого викладача живопису Харагай Наталії Вікторівни,  випускниці спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво».

8 жовтня для студентів та викладачів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» відбулася творча зустріч з талановитим майстром лозоплетіння Катібою Анатолієм Васильовичем, яку організувала  голова циклової комісії Середа Ірина Григорівна.

Багато років тому Анатолій Васильович працював викладачем  фізичної культури в нашому училищі, вів гурток з лозоплетіння для студентів бібліотечної спеціальності, а вийшовши на пенсію почав займатися улюбленою справою – з  великою любов’ю і втіхою для душі виготовляти чудові вироби із лози.

Цікавим для студентів було те, що мистецтву лозоплетіння майстер навчився самотужки, читаючи спеціальну літературу та наполегливо працюючи над оволодінням технологією лозоплетіння. Анатолій Васильович розповів студентам про технологію заготівлі лози та верби, про особливості підготовки даного матеріалу до роботи та продемонстрував процес знімання кори та розпускання гілочки лози на стрічки. Майстер ознайомив студентів із спеціальними інструментами, які використовуються у процесі лозоплетіння та розповів технологію виготовлення виробів.

Студенти із захопленням розглядали кошики, виготовлені майстром в різних техніках лозоплетіння. В кінці зустрічі студенти та викладачі ставили майстру запитання, які свідчили про зацікавленість їх  технологічними моментами такого виду мистецтва як лозоплетіння.

На останок  студенти спеціалізації щиро подякували народному майстру за приємну зустріч та зробили фото на згадку.

З 6 жовтня і впродовж усієї декади спеціалізації експонуються роботи студентів, виконані в різних художніх техніках декоративно-прикладної творчості. Багато задоволення отримали ті, хто відвідав в один із днів декади виставку творів декоративно-прикладного мистецтва.

ff 06

За ініціативою  викладачів спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» та за підтримки місцевої влади було розпочато проведення акції «Розмалюй місто».  Саме до Дня художника, 11 жовтня, студенти ІVкурсу (Іващенко Аліна, Клименченко Марина, Кулакова Анна, Степаненко Анастасія) під керівництвом голови циклової комісії Середи Ірини Григорівни та безпосередньої активної допомоги викладача живопису Харагай Наталії Вікторівни намалювали декоративний пейзаж на паркані стадіону «Колос» по вулиці Михайла Драгоманова.

ff 07

Акція «Розмалюй місто» не закінчилася і, незабаром,  студенти спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» виконають нові, не менш привабливі сюжети, які прикрасять наше місто.

Декада спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво», присвячена Дню художника,  продовжується і на черзі  інші цікаві та професійно-корисні заходи.

 

Середа І.Г.

голова циклової комісії,

викладач вищої категорії,

викладач-методист

You may also like...

Залишити відповідь