До мови серцем доторкнись

Із самого малечку в словах рідної мови людина відкриває для себе великий і чарівний світ життя. Мова – безцінний скарб народу. В ній відбито його характер, історію, звичаї, побут. Як найдорожча спадщина, як заповіт поколінь передається нащадкам любов до свого народу і рідної мови.

12  листопада, в рамках проведення тижня комісії мови та літератури, в Гадяцькому коледжі культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського відбувся мовознавчий турнір:  «До мови серцем доторкнись», присвячений Дню української писемності та мови.  У ньому взяли участь дві команди: «Від джерел до джерел» (студенти спеціалізацій: «Видовищно-театралізовані заходи», «Народне пісенне мистецтво») та  «Українська єдність» (студенти спеціалізацій: «Декоративно-прикладне мистецтво», «Народна хореографія»). Для команд були підготовлені різні тури: «Бліц-конкурс», «Фразеологічна математика», «Показуха», «Упізнай письменника з трьох спроб»,  «Знайди букву», «Перлини народної творчості», «Чорний ящик». Учасники команд показували свої знання з мови: відтворювали та вгадували фразеологізми, відповідали на мовознавчі запитання, розкодовували зашифровані прислів’я, за підказками вгадували письменників і що знаходиться у чорному ящику.

Музичні вітання зі сцени глядачам дарували Віталій Загорулько, Аделіна Ємець, Олександра Сантар, Марина Артамонова, Анастасія Радченко. Гуморески Павла Глазового про рідну мову прочитав студент другого курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» Олег Цись. Ведучі мовознавчого турніру Пишна Таїсія та Загорулько Віталій створили святкову атмосферу заходу. Поважне журі у складі: Т.І.Попенко, Л.Є.Фастовець та Н.Г.Шкаревської підвели результати турніру. Перемогу здобула команда “Від джерел до джерел”. Зазначу, що всі присутні на заході отримали справді розкішний подарунок – розкіш спілкування.

Усі ми повинні пам’ятати і дбати про те багатство. яке є у кожного із нас, його ми не завжди пам’ятаємо, не завжди цінуємо, але без нього не можемо жити. І багатство це – наша рідна мова. Нехай же вивчення мови стане для кожного з нас сходинкою до майбутніх успіхів, до самоствердження. І завжди пам’ятайте: від мови починається людина, а значить і родина, рід, народ. Якщо рідної мови позбувається людина чи рід, вони перестають належати до народу. Тож користуйтесь рідною мовою, плекайте, шануйте, ніколи і ніде не забувайте цей найдорожчий скарб.

О.В.Базавлук, викладач коледжу

You may also like...

Залишити відповідь