Диктант національної єдності






25 жовтня, у День української писемності та мови, студенти та викладачі Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.
Радіодиктант – Всеукраїнську акцію на підтримку української мови – започаткувало Українське радіо ще в далекому 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді радіодиктант проводиться щорічно.
Авторкою цьогорічного диктанту стала відома українська письменниця, поетеса, літературознавиця і есеїстка – Оксана Забужко, а читав текст – поет, музикант і військовий Павло Вишебаба.
Текст радіодиктанту мав назву «Магія голосу» і став подарунком до 100-річного ювілею Українського радіо, який відзначається цього року.
Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його у найбільший україномовний флешмоб, який об’єдує українців і знавців української мови як в Україні, так і за її межами. Втретє ця акція проходить під час повномасштабного вторгнення. Радіодиктант символізує стійкість: його пишуть у школах і університетах, на роботі і в укриттях, і навіть на фронті.
Дякуємо нашим Героям-захисникам за можливість жити, навчатися, мріяти та за надану можливість долучитися до флешмобу.
Оксана БАЗАВЛУК, викладачка коледжу










