Дивна таїна мелодії слова

Сьогодні  ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови, який починаючи з 21 лютого 2000 року  почали  святкувати і в Україні. Для нашої країни це свято особливо актуальне, оскільки  Україна є рідною не лише для українців, а й великої кількості людей інших національностей та народностей. Саме тому певний відсоток тих, хто живе в Україні, рідною мовою вважає кримськотатарську, угорську, російську, польську, молдавську, болгарську, вірменську тощо.

Отож, українцям  випала ще одна нагода вклонитися рідному Слову за  його красу та виразність, влучність та розмаїття.

Зазначу, що студенти І курсу спеціалізації «Організація діяльності вокального колективу» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського, більшість з яких є членами факультативу «Дивослово»,  не залишилися осторонь, а теж готувалися до сьогоднішнього свята. Саме за їх участі була підготовлена та проведена виховна година «Дивна таїна мелодії слова».  Студентки Белаш Н. та Дубовицька Б. розповіли присутнім про трагічну історію свята, багатство і красу рідної мови, значимість її для кожного з нас.  Зворушливо і виразно  прозвучали поетичні твори  про мову у прочитанні   Гирі А., Голя В., Варави В., Сущенко Т.   А студентка ІІІ курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» Шевчук Сніжана (клас викладача Н.І.Горбачик) виконала пісню «Мова єднання».

Долучилися до святкування і студенти інших спеціалізацій. Вони підготували стінгазети, присвячені Дню мови.

Здавна ввесь світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов світу. За мелодійністю українська мова займає почесне друге місце серед мов земної кулі, поступаючись лише італійській.

Отож, бажаю всім поціновувачам української  мови утверджувати  рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну і українців.

З Днем рідної мови!

                                                             О.В.Базавлук, викладач української мови

You may also like...

Залишити відповідь