ГЕЛОН: ФЕСТИВАЛЬНІ ВРАЖЕННЯ

«Нащадки скіфів» – з такою театралізованою мистецькою програмою мали честь розпочати цьогорічний «Гелон-фест» студенти та викладачі Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського. Ще від зародження етнофестивалю в 2017 році творчі колективи коледжу традиційно беруть участь в «Гелон-фесті», що відбувається  просто неба в надзвичайно мальовничому місці поблизу Котельви — на території найбільшого поселення скіфської доби — Більського городища (VІІІ—ІІІ ст. до н. е.)

Нинішній фестиваль удався надзвичайно розмаїтим як за числом учасників-відвідувачів, так і за своєю творчою програмою з багатьма локаціями, з автентичним характером і скіфською атмосферою. Це й музична сцена з яскравими мистецькими виступами; і зона скіфських реконструкторів; й містечко народних майстрів; і видовищне кінне шоу; й майстер-класи ковалів, гончарів, стрільців з лука; й екскурсії Більським городищем та археологічними розкопками з виставкою  артефактів; і дитячий майданчик; й вечірнє фаєр-шоу,  і гарно організована фуд-зона.

Сам перелік мистецьких колективів з їх концертними виступами свідчить про високий рівень фестивалю: це –  тріо «Вишиванка» Полтавської обласної філармоній, колектив автентичного народного співу «Стрибожі внуці» Полтавського академічного обласного музично–драматичного театру імені М.В. Гоголя, група високого музичного рівня “B&B project”, потужні професійні колективи «ЯРРА», «Тінь Сонця», «МОТАНКА». З піснею «Акінак» виступив перед численною публікою бард, археолог Олексій Потоцький.

Мистецька програма нашого коледжу, яка задала тематичну спрямованість і настрій фестивалю, розпочавши етнодійство у Більську, –  це яскрава, високопрофесійна режисерсько-постановча, балетмейстерська, мистецька робота, це вкрай відповідальне втілення на сцені творчих задумів. І хоч репетиційний процес, як і сам фестиваль,  проходили під час відпусток викладачів та студентських канікул, і хоч частина учасників, отримавши дипломи, вже стали  випускниками коледжу, нам вдалося продемонструвати високий рівень підготовки театралізованого дійства. Його  настрій було забезпечено сценарно-режисерською групою: заступником директора  з практичного навчання та зовнішніх в’язків Світланою Боцулою та головним режисером усього фестивалю талановитою Людмилою Фастовець, керівником спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи», з її помічниками – викладачами Анастасією Лимарь та Ольгою Житченко.

Балетмейстерами-постановниками програми стали залужений працівник культури України Михайло Гузій, заслужений працівник культури України Григорій Островний та викладач хореографічних дисциплін коледжу Євген Ляшенко – керівники ансамблю народного танцю «Джерело». Яскраві пісенні номери для концертної частини програми: виступ вокального ансамблю, виступ солісток-студенток Вікторії Андрійчак та Наталії Микитченко –  підготували майстри своєї справи, викладачі Наталія Горбачик та Наталія Прокопченко.

Бурхливими оплесками, вигуками «браво» супроводжувавалася гра на сопілці віртуозного музиканта, викладача коледжу Олександра Близнюка. Буквально «завів» публіку виступ солістки-вокалістки Наталії Прокопченко. Блискучий виступ колективу коледжу не міг відбутися без участі в ньому нашої випускниці, директора Гадяцького Будинку культури, талановитої співачки Лариси Труш.

Цьогорічна випускниця коледжу, сьогодні вже співачка, Наталія Шевченко, випускники Олександр Глік,  Діана Тодор,  –  зробили неповторним мистецький проєкт фахового коледжу на фестивалі. Глядацька аудиторія також високо оцінила професійну роботу ведучих: випускниці коледжу Владилени Гацько та студента ІV курсу Владислава Литвиненка, з чиїх вуст кількагодинно звучали й анонси виступів кожного колективу, й історичний екскурс про стародавній Гелон, і цікаві фестивальні репризи.

Яскравим штрихом етнодійства стала виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва, організована чудовою командою викладачів: керівником спеціальності Іриною Середою, викладачами Оксаною Кисіль, Мариною Клименченко та Олександром Бондаренком.

Загалом  участь коледжу у фестивалі стала можлива завдяки чисельній групі наших колег, які «за лаштунками» забезпечували технічну, організаційну, звукотехнічну та інші складники фестивального виступу: Володимир Павлюченко, Ярослав Насменчук, Жанна Головіна, Тетяна Попенко, Олександр Шай, Олексій Костюков, Олександр Доля,  Надія Тарасенко.

Ще  раз – велика вдячність за творчу підтримку нашим дорогим випускникам: Максиму Білоброву, Денису Ковризі, Анжелі Чернюк, Варварі Панковій, Валентині Закревській, Анні Белаш, Олександрі Лимар, Анастасії Лукашовій, Світлані Лихині.

А. Насменчук

You may also like...

Залишити відповідь