І огник, ним засвічений, не згас…

В рамках відзначення 250-ї річниці з дня народження нашого славетного земляка, зачинателя сучасної української літературної мови Івана Петровича Котляревського на батьківщині дитячої письменниці, матері геніальної поетеси українського народу Лесі Українки, засновниці театрального мистецтва у Гадячі Олени Пчілки в рамках проєкту Міністерства культури України «Малі міста-великі враження» вже вдруге стартував Фестиваль молодих сучасних театрів «Нащадки Котляревського» за участі 14 театральних колективів. Проєкт «Фестиваль сучасних театрів» з̕ явився на світ у Гадячі у 2018 році. І сьогодні, цілком самобутньо проводиться театральний фестиваль-променад.

         Метою фестивалю визначено:

  • популяризація українського театрального мистецтва, розвиток та збагачення традицій національної культури, ознайомлення з кращими зразками національної драматургії, естетичне виховання та духовний розвиток молодого покоління;
  • створення умов для творчого розвитку та становлення усіх видів і жанрів професійного й самодіяльного театрального мистецтва на Полтавщині, в Україні;
  • розвиток на Полтавщині подієвого туризму з його основними функціями: економічною, пізнавальною, рекреаційною та розважальною.

13 вересня гетьманська столиця перетворилася у центр театрального мистецтва, куди з̕ їхалися талановиті, неповторні, сучасні, креативні, різні за віком та уподобаннями театрали з різних куточків Полтавського краю.

З урочистої ходи учасників Фестивалю розпочалося грандіозне свято центральною вулицею міста. Колоритні театральні костюми вражали, дивували, захоплювали гадячан, туристів та гостей Фестивалю. Різнобарвна, костюмована колона вирушила  від пам’ятника родині Драгоманових до головної сцени міста. Оплесками та вигуками зустрічали присутні митців.

Урочисте театралізоване відкриття Фестивалю  «Нащадки Котляревського»  розпочалося із запрошення на сцену всіх колективів. На сцену піднялися і поважні гості, серед яких:

Гадяцький міський голова  – Володимир Олександрович Нестеренко,

директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Володимирівна Вождаєнко,  виконуючий обов’язки голови Гадяцької районної державної адміністрації Сергій Михайлович Бондаренко, начальник управління культури Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Анатоліївна Удовиченко, головний спеціаліст відділу розвитку туризму і музейної справи управління розвитку туризму, музейної справи  та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Лариса Яківна Костян, начальник відділу розвитку туризму та музейної справи Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА Лілія Вікторівна Федорченко, директор обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури Ліна Вікторівна Богодиста, директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського  Анатолій Миколайович Насменчук, директор Полтавського академічного симфонічного оркестру

Михайло Якович Малько, гість із міста Ковель, що на Волині, з краю, де народилася наша славна Леся Українка, приїхав вклонитися могилі Івана Котляревського у день його ювілею, заслужений працівник культури України Іван Васильович Сидорук, начальник відділу культури Великобагачанської районної державної адміністрації Ірина Павлівна Бережна, начальник відділу культури Гадяцької міської ради Катерина Григорівна Кувшинова, начальник відділу культури і туризму Гадяцької районної ради Лариса Володимирівна Труш, начальник відділу освіти Гадяцької міської ради Станіслав Миколайович Бутенко, директор Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів №1 імені Олени Пчілки Тетяна Юріївна Смірнова, заступник директора з навчально- виховної роботи Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 імені Михайла Драгоманова Наталія Вікторівна Нестеренко.

З привітанням до всіх  учасників та глядачів звернувся   Гадяцький міський голова Володимир Олександрович Нестеренко та директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Володимирівна Вождаєнко, яка відзначила роботу Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського, нагородивши Подякою Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.

Цьогорічна афіша фестивалю виявила цікаві сценічні досягнення і успішні вистави Полтавського академічного обласного театру ляльок, шоу-театру «FREE LIFE PUPPETS»(місто Полтава), аматорського театру «Фабула”історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету  імені В.Г.Короленка, молодіжного аматорського театру «Anastasis» (місто Полтава), народного аматорського театрального колективу «Прем’єра» Полтавського районного Будинку культури, студентського театру «Факультет – F» факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету  імені В.Г.Короленка, народного самодіяльного драматичного театру Палацу культури і творчості (місто Горішні Плавні), зразкового аматорського театру читця «Українська світлиця»   Великобагачанського   районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи, народного театру Рашівського сільського Будинку культури, аматорського театру Лютенського сільського Будинку культури,  театрального колективу «Зелений Гай» Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки, театрального колективу «Драм Арт» Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2  імені Михайла Драгоманова.

Кожен театральний колектив, який став учасникам величного дійства,  втілював в собі розмаїття тематик, форм і жанрів, пластів драматургії в оригінальному погляді режисерів. Глядачі мали змогу переглянути  інсталяції, вистави, перфоменси та соціально-культурний мультимедійний проєкт, стати учасниками флешмобів та майстер-класів від професіоналів,  а малеча ще й пограти в різні ігри, які для них підготували та провели студенти спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи».

Всі театральні колективи  були нагороджені Подяками  від Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

Заключним яскравим акордом фестивального дня став виступ Полтавського академічного симфонічного оркестру з концертною програмою «Музика театру».

Потрібно зазначити, що величезне театральне свято відбуватиметься щорічно і наступного року буде вже ювілейним.

Театральний фестиваль допоміг зануритись глядачам у саму гущу «творення» сучасного театрального мистецтва: від традиційного театру до новітніх експериментів на стику жанрів і стилів.   “Час театру” — він без циферблата, без стрілок. Бо ж “час театру” — це і сценічне повсякдення, і вічність. Тому в часі і просторі театру місця має Ми гордимося, що наш край має самобутню театральну школу, підвалини якої закладалися ще століття тому видатними акторами та режисерами і активно розвивалися народними аматорами. Нинішнє покоління митців полтавської сцени примножує здобутки своїх видатних попередників. І доказом того слугує зростання числа шанувальників театрального мистецтва і зародження Фестивалю сучасних театрів.

Сподіваємося, що  митцям вдалося задовольнити найрізноманітніші смаки поціновувачів культури. Бо театр – це нескінчений живий процес, що відзеркалює життя  і нас самих, наші думки, прагнення та  смаки.

 О.В. Базавлук, викладач коледжу

You may also like...

1 Response

  1. Ольга :

    а сучасні театри були?

Залишити відповідь