«Я НАВІК З ТОБОЮ, УКРАЇНО»

  • ansambl
  • ansambl1
  • ansambl2
  • final
  • muzic1
  • muzic2
  • muzic3
  • muzic4
  • muzic5
  • naumenko
  • roksolana
  • sofiya
  • solisty
  • tanc1
  • tanc2
  • xop

Яким би складним і непередбачуваним не було наше життя, завжди існують моменти і події, що допомагають просто жити. В ці непрості, навіть трагічні, дні багато хто згадує заклик Т.Г. Шевченка: «Обніміться ж, брати мої, Молю вас, благаю!». Великий Пророк закликає до єднання, братерства, любові. Святкування 200-річчя від дня народження Кобзаря – ніби нагадування великого сина України про засадничі принципи існування країни, яку він любив аж до пожертви і мріяв, коли «…І оживе добра слава, Слава  України».

Лейтмотивом тематичного концерту Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, що відбувся 9 березня 2014 року у кіноконцертному залі «Дружба», стала ідея любові до України, яка є домінуючою у творчості геніального поета.

Хвилиною мовчання вшанували гадячани пам’ять співвітчизників, які загинули під час останніх страшних подій, що сколихнули нашу країну. Глибоке хвилювання та почуття відповідальності за долю України викликали Гімн України та «Молитва за Україну», що прозвучала у виконанні народного хору училища.

Поезія Т.Г.Шевченка – то невичерпна криниця, що, як живильна вода, дарує натхнення багатьом митцям і всьому народові, адже мистецтво в житті людини так само важливе, як і саме життя. Воно сприяє формуванню особистості, моральності, культурному розвитку.

Величаво і урочисто линула безсмертна «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні народного хору училища (художній керівник та диригент Олексій Свирид, керівник оркестрової групи Лариса Рожко).

Потішила вдячних слухачів своїм дзвінким сопрано Софія Анісімова, виконуючи сольну партію хору у пісні «У перетику ходила» та пісню «Утоптала стежечку» у супроводі ансамблю народних інструментів (художній керівник Лариса Рожко, клас викладача Наталії Горбачик).

Щедрими оплесками подякувала слухацька зала улюбленцям публіки – вокальному тріо «Роксолана». Дівчата виконали «Віночок українських пісень»  та пісню «Зоряна ніч» (Художній керівник Наталія Горбачик).

Як завжди, шквал аплодисментів викликали виступи хореографів: народного ансамблю танцю «Джерело» («Перепілочка», «Очи чёрные», «В сім’ї єдиній», «Закарпатський танок»), художній керівник Григорій Островний; ансамблю естрадного танцю «Еклейм» («Веснянки»), художній керівник Олена Островна; найулюбленіших артистів – зразковий ансамбль танцю «Модерн» («Полонез»), художній керівник Наталія Берус.

Високий рівень вокального мистецтва продемонстрували солісти: Артем Шмигленко («Чорнобривці») та  Дмитро Лобаренко («Минає день, минає ніч») – клас викладача Григорія Харковини.

Задушевно та щиро прозвучали виступи вокальних колективів: фольклорного ансамблю («Веснянки»), художній керівник Олексій Свирид, хореографія Євгена Ляшенка; вокального ансамблю дівчат («Садок вишневий коло хати»), керівник Наталія Орел, концертмейстер Ірина Кузнєцова; вокального квартету («Пісня братерства»).

Справжнє почуття патріотизму викликала у слухачів композиція «О,Україно!» у виконанні Ірини Науменко.

О музика! Яке це справді диво… Пристрасно і ніжно, бурхливо і лірично звучала музика – універсальна мова людства. Нікого в залі не залишили байдужими виступи Алли Гоменко («Кобзарська дума»); Інни Мороз («Чардаш»); Олександра Близнюка («Бразилія»); ансамблю скрипалів («Повільний вальс»), керівник Валентина Гриб, концертмейстер Ольга Юревич; секстету викладачів («Високо в небі»), керівник Лариса Рожко; ансамблю духових інструментів («Скрипка грає»), керівник Євгеній Мосякін.

Ювілейний концерт, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, увінчала композиція «Україна – це ми» (солістка – випускниця училища Лариса Труш, хореографія Григорія Островного).

Концерт відбувся на високому професійному   рівні. Велика подяка за високу майстерність в організації та проведенні заходу представникам спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи»: дикторам Олександру Федоренко та Анастасії Лимар, головному режисеру Перебийносу Олександру Антоновичу, а також адміністраторові концерту Боцулі Світлані Павлівні .

В.С.Горошко, викладач Гадяцького училища культури

Читайте також

Залишити відповідь