КОЛИ УЗОРИ НА ТКАНИНІ ДАРУЮТЬ РАДІСТЬ…

У теплій та затишній атмосфері для жителів Гадяча цими вихідними відбувся майстер-клас з вибійки – одного із видів декоративно-прикладного мистецтва.

Вибійка – це техніка нанесення кольорового узору на тканину. На території України ця техніка відома з ХІ століття.  З ХVІІІ – ХІХ століття на Полтавщині збереглися вибивні рушники, прикрашені  рослинним та геометричним орнаментом. Завдяки швидкому нанесенню орнаментів, вибійка стала одним з найпопулярніших способів оздоблення одягу та ужиткових предметів.

Організували та провели майстер-клас з вибійки викладачі спеціальності «Образотворче  мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського у складі: Ірини Середи, Олександра Бондаренка, Оксани Кисіль, Марини Клименченко, Лариси Максимів, Сніжани Мелхісадекової та Наталії Харагай.

Під час майстер-класу учасники дізналися про способи декорування тканин, про особливості нанесення візерунка на полотно та мали змогу власноруч декорувати сумку-шопер. Кожному із учасників майстер-класу вдалося створити цікаве та неповторне орнаментальне і кольорове рішення декоративного оздоблення ужиткового предмету.

Радісні посмішки учасників, побажання більше проводити таких заходів для дорослих та слова щирої вдячності надихають нас на подальшу працю.

У реаліях сьогодення кожен із нас потребує приємного спілкування, позитивних емоцій, затишної атмосфери, і саме  заняття мистецтвом дає таку можливість. Окрім цього, благодійний майстер-клас дав можливість долучитись до збору коштів на допомогу Збройним силам України.

Тож цінуймо своє рідне, бережімо наше мистецтво та разом крокуймо до Перемоги!

Ірина СЕРЕДА, голова циклової комісії викладачів декоративно-прикладного мистецтва

You may also like...

Залишити відповідь