Культурно-мистецький проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці»

9 березня в день вшанування пам’яті велича української нації Тараса Шевченка в Полтаві розпочався культурно-мистецький проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці».

Ініціатором проекту став заслужений майстер народної творчості України, викладач Гадяцького коледжу культури і мистецтв Григорій Олексійович Кисіль. Він – автор пʼяти тематичних випусків альбому «Українська вишивка. Один із альбомів – «Портрети Шевченка» – подає 30 схем для вишивання  портретів різних періодів життя Кобзаря, проілюстрованих орнаментованими  текстами – афоризмами з його поезій. Альбом  не лише популяризує постать і творчість Тараса Шевченка, а й утверджує  багаті традиції  української національної вишивки.А  саме Шевченко й українська вишивка чи – не найвідоміші культурні бренди України.

Григорія Олексійовича сьогодні немає поряд з нами, але поціновувачі його творчості сприйняли як заповіт його задум втілити на полотні портрети Кобзаря з  текстами – афоризмами.

Учасники проекту – 53 вишивальниці Полтавщини і Канева отримали благословення від священнослужителів Української  Православної Церкви Київського Патріархату  та Української Автокефальної Православної Церкви.

фото1фото2
фото3

22 травня 2018 року  всі вишиті роботи з альбому Григорія Кисіля будуть представлені у  Полтаві. Згодом їх експонуватимуть на виставках у Гадячі та  інших містах Полтавщини.  А завершиться проект у Каневі 9 березня 2019 року в день 205 річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Проект здійснюється за підтримки управління культури Полтавської облдержадміністрації, народного депутата України Юрія Бублика, координаторами проекту  є вишивальниці з Полтави Катерина Калініченко та Зоя Коваленко.

Захід відбувся у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Викладач  спеціалізації

«Декоративно-прикладне мистецтво»

О.Г.Кисіль

Читайте також

Залишити відповідь