МОВА ЄДНАННЯ

UCH_9213 UCH_9251 UCH_9262 UCH_929520 жовтня у рамках загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» до Гадяча завітала група письменників та журналістів на чолі з головою оргкомітету конкурсу заслуженим журналістом України Юрієм Работіним. А базою їхньої діяльності у нашому місті стало Гадяцьке училище культури ім.І.П.Котляревського.

Щоб познайомити шановних гостей із навчальним закладом, їм було влаштовано невелику екскурсію училищем –  спочатку побували у музеї, потім пройшли навчальними аудиторіями: милувалися студентськими роботами у навчальному кабінеті декоративно-прикладної творчості; захоплено слухали народний хор училища у хоровому класі; відзначили актуальність тематики літературної композиції, підготовленої викладачами й студентами спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи»; щедро аплодували студентам-хореографам у танцювальному залі. Словом, життя навчального закладу по-справжньому приємно здивувало і вразило гостей.

Яскравою кульмінацією знайомства представницького товариства з училищем став виступ нашого літературного гуртка. Гуртківці прочитали лиш по 2 своїх твори, але й цього виявилося досить для того, щоб побачити справді високий рівень їхньої творчості. І хоч формат зустрічі не дозволяв «показати» усіх, хто сьогодні відвідує гурток, однак вірші студенток Поліни Грінченко, Альони Полтавець та випускниць Марії Рахмун, Тетяни Кошової, Ольги Павелець, Ганни Литовець-Гайдаш, Катерини Пічугіної та Сніжани Гуменюк – справили неабияке враження навіть на тих, для кого поезія стала професією. До слова, серед гуртківців немає категорії «колишні», бо всі, хто колись прийшов у гурток, назавжди лишаються у «Таїні слова», щиро радіючи творчому зростанню один одного.

Захоплено коментуючи почуті твори, Юрій Работін відзначив, що такого рівня літературному об’єднанню, без перебільшення, може позаздрити будь-яке велике місто і будь-який визнаний навчальний заклад, чий рейтинг займає перші позиції в країні. Надзвичайно висока оцінка окрилила і надихнула гуртківців, яким наполегливо було рекомендовано розширювати свої обрії, а саме: брати участь не тільки в локальних літературних конкурсах, а й у всеукраїнських, бо почуті тексти й насправді можуть скласти конкуренцію визнаним майстрам слова.

Диплом І ступеню в номінації «Мовне багатоголосся», вручений головою оргкомітету загальнонаціонального конкурсу, став приємною несподіванкою й логічним завершенням цієї плідної творчої зустрічі.

Валентина Криворучко

You may also like...

Залишити відповідь