Михайло Грушевський в історії українського державотворення та науки
29 вересня 2016 року виповнюється 150 років від дня народження видатного історика України, політичного та державного діяча, голови Української Центральної Ради Михайла Сергійовича Грушевського. Відповідно до Указу Президента від 9 лютого 2015 року № 63 «Про відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського» у вересні 2016 року проводяться Дні Михайла Грушевського в Україні. Їх мета – вшанування та утвердження традицій боротьби за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім творцям і захисникам Української держави, виявлення поваги до унікального наукового доробку Михайла Сергійовича, здійсненого в руслі європейської інтелектуальної традиції.
«М.Грушевський в історії українського державотворення та науки» – таку назву мала година політичного інформування, яку підготували і провели викладач соціально-економічних дисциплін О.М.Недвига та завідуюча бібліотекою О.І.Терещенко в актовій залі Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського.
Основою світогляду будь-якої нації є історична пам’ять. Людиною, котра повернула українському народові історичну пам’ять можна, без перебільшення, назвати Михайла Грушевського.
Студенти мали змогу познайомитися з творчим та науковим доробком Михайла Грушевського на виставці, представленій на заході, а також переглянути фільм Тараса Каляндрука «Галицька весна української ідеї», присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.
М.С.Грушевський є автором таких відомих висловів: «Біда України в тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна», «Доки народ живе, живе і його мова», «Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою». Безумовно, цінності, які відстоював Михайло Грушевський, важливі і сьогодні.
О.І.Терещенко