Михайло Грушевський в історії українського державотворення та науки

IMG_0919 IMG_0920 IMG_0921 IMG_092229 вересня 2016 року  виповнюється 150 років від дня народження видатного історика України, політичного та державного діяча, голови Української  Центральної Ради Михайла Сергійовича Грушевського. Відповідно до Указу Президента від 9 лютого 2015 року № 63 «Про відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського» у вересні 2016 року проводяться Дні Михайла Грушевського в Україні. Їх мета – вшанування та утвердження традицій боротьби за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім творцям і захисникам Української держави, виявлення поваги до унікального наукового доробку Михайла Сергійовича, здійсненого в руслі європейської інтелектуальної традиції.

«М.Грушевський в історії українського державотворення та науки» – таку назву мала година політичного інформування, яку підготували і провели викладач соціально-економічних дисциплін О.М.Недвига та завідуюча бібліотекою О.І.Терещенко в  актовій залі Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського.

Основою світогляду будь-якої нації є історична пам’ять. Людиною,  котра повернула українському народові історичну пам’ять можна,  без перебільшення,  назвати Михайла Грушевського.

Студенти мали змогу познайомитися з творчим та науковим доробком Михайла Грушевського на виставці, представленій на заході, а також переглянути  фільм  Тараса Каляндрука «Галицька весна української ідеї», присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

М.С.Грушевський є автором таких відомих висловів: «Біда України в тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна»,  «Доки народ живе, живе і його мова»,  «Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою». Безумовно, цінності, які відстоював Михайло Грушевський, важливі і сьогодні.

 

О.І.Терещенко

You may also like...

Залишити відповідь