МИСТЕЦТВО ЄДНАЄ НАС

19 жовтня 2018 року спеціалізація «Декоративно-прикладне мистецтво» відсвяткувала своє 25-річчя з початку діяльності у стінах Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського. У 1993 році, вперше,  на Полтавщині в Гадяцькому училищі культури ім. І.П.Котляревського була відкрита мистецька спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво», яка готує керівників аматорського колективу (гуртка, студії) декоративно-прикладного мистецтва, викладачів.  Ініціаторами створення цієї спеціальності були заступник директора з навчальної роботи Насменчук А.М. (теперішній директор коледжу) та викладач декоративно-художнього оформлення Кисіль Григорій Олексійович, який очолив роботу викладачів новоствореної спеціальності. Сьогодні лише 7 із 26 училищ культури в Україні готують фахівців у цій галузі.

На свято завітали колишні студенти та викладачі коледжу. Зустріч з нагоди урочистостей стала приємною нагодою для випускників поспілкуватися, обмінятися  досвідом, пригадати минулі події, кумедні випадки. Для сучасних студентів – це можливість переконатись у правильності професійного вибору, та дізнатись, на прикладі випускників, нові  перспективи застосування отриманих у коледжі знань.

Поділитись досвідом було кому, адже за 25 років діяльності, спеціалізацією здійснено 21 випуск. Підготовлено 170 спеціалістів в галузі мистецтва. Майже кожен третій з випускників продовжує навчання у вищих навчальних закладах на різних мистецьких спеціальностях. Частина випускників працює керівниками гуртків у позашкільних навчальних закладах України та області. Зокрема у: Гадяцькому, Лохвицькому, Хорольському, Машівському, Глобинському, Чутівському, Козельщинському, Зіньківському, Пирятинському, Великобагачанському, Лубенському районах. Працюють також випускники художниками-оформлювачами у будинках культури, займаються творчістю як художники, скульптори, архітектори, майстри декоративно-прикладного мистецтва (дереворізьблення, вишивки, кераміки, тощо). Колишні  студенти спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» також стали його викладачами.

Про рівень фахової підготовки студентів з декоративно-прикладної творчості красномовно свідчать експозиції творчих робіт студентів і викладачів на численних досить престижних виставках у Києві (1999, 2001, 2003, 2009), у Полтаві (2003, 2006, 2007, 2015), Лівадії (2009, 2010), Миргороді (2009), Лубнах, Диканьці, Гадячі. За 25 років діяльності спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» викладачами та студентами було організовано близько 150 виставок.

За участь у виставковій діяльності викладачі та студенти спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» нагороджені:

  • Дипломом Національного виставкового центру України (1999 р.);
  • Почесною грамотою Президії Фонду культури (2010 р.);
  • Стали Лауреатами І премії в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» на Форумі мистецтв слов’янських народів (2009 р.).

Відділення образотворчого мистецтва студії естетичного виховання Гадяцького коледжу культури  і мистецтв імені І.П.Котляревського працює з 1995 року. Воно є базою педагогічної практики студентів випускних курсів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво».

Образотворчому мистецтву навчаються діти віком від 6 до 17 років. Нині у студії налічується понад 70 дітей з міста та району.

Викладачі спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Харагай Наталія Вікторівна та Мельхіседекова Сніжана Ігорівна також були випускниками відділення образотворчого мистецтва студії.

Студенти спеціальностї «Менеджмент соціокультурної діяльності» Гадяцького коледжу культури і мистецтв  під керівництвом викладача культурологічних дисциплін Житченко Ольги Олександрівни подарували чудове свято викладачам та студентам теперішнім і колишнім з нагоди ювілею.

Дякуємо всім, хто причетний до цієї ювілейної дати та долучився до святкування. Бажаємо натхнення та нових творчих здобутків викладачам та студентам оновленої спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

You may also like...

Залишити відповідь