Надання першої  допомоги в надзвичайних ситуаціях

UCH_6559 UCH_6562

Перша медична допомога (долікарська) – це комплекс екстрених заходів, які надаються потерпілому або хворому на місці події та в період доставки його до медичної установи.  Цього можна досягти лише за активної участі людей (населення) через само – і взаємодопомогу.

23 лютого в Гадяцькому училищі культури  ім. І П Котляревського  відбулося  практичне заняття, на якому студенти  отримали базові знання: як необхідно діяти в надзвичайних ситуаціях, прийоми надання медичної допомоги потерпілим.

На переконливих прикладах, наведеними викладачем  Костіною Н.М., було доведено, що  кожна людина повинна вміти постраждалому надати першу допомогу, від якої часто залежить не тільки  тривалість та важкість процесу відновлення його здоров’я, а інколи –  і життя людини.

Викладачі дисципліни «Захист Вітчизни» Харлан Н.П, Шестопал П.В.  ознайомили присутніх з загальними принципами, послідовністю проведення,  вміннями і знаннями,  якими  треба керуватися при наданні першої допомоги.  Студенти переглянули відеофрагменти про надання першої допомоги при оживленні потерпілого, різних видах кровотечі, переломах.  Всі дії того, хто надає допомогу, повинні бути доцільними, обдуманими, рішучими, швидкими та спокійними.

Своєчасно накладена на рану або місце опіку стерильна пов´язка – це не лише надання медичної допомоги, але й засіб попередження ускладнень. Свої  вміння накладання пов’язок продемонстрували студенти Повалій Анастасія, Грінченко Анастасія, Нікуліна Олена.

Тому дуже важливо, аби кожний студент, який випадково потрапив в надзвичайну ситуацію, був обізнаний із методами невідкладної долікарської допомоги і  пам’ятав крилатий вислів медиків «Non nocere!», що в перекладі з латинської означає «Не нашкодь!».

Голова циклової комісії викладачів соціально-економічних та природничих дисциплін  Н.П.Харлан

You may also like...

Залишити відповідь