Нам українською судилось говорити

Рідна мова – найбільша духовна коштовність, у якій народ звеличує себе, якою являє всьому світові найцінніші набутки свого серця і мудрості, передає із покоління в покоління досвід, культуру та традиції. Яка радість чекає кожного, хто відчув глибину слова серцем і розумом, усвідомив необхідність постійного вдосконалення. Мова відчиняє двері до духовної скарбниці людства.

Кожного року в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став ще у 1997 році. 9 листопада – свято рідної мови всіх українців, яке припадає на день вшанування пам̕ яті преподобного Нестора Літописця – учня та послідовника «батьків» слов̕ янської писемності Кирила та Мефодія, «батька усієї нашої історії».

11 листопада, в рамках проведення тижня комісії мови та літератури, в Гадяцькому коледжі культури і мистецтв імені І.П.Котляревського була проведена загальна виховна година для студентів І-ІУ курсів: «Нам українською судилось говорити». Ведучі літературно-музичної композиції Литвиненко Владислав та Курочка Яна  створили дійсно святкову атмосферу заходу.

Студентки ІІ курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» Яковенко Світлана, Трохиніна Тетяна та Трохиніна Анна прочитали вірші про рідну мову відомих українських поетів.

Глядачі також мали змогу переглянути фрагмент із кінофільму  «Мина Мазайло»  за однойменним твором Миколи Куліша  «Мина Мазайло» і переконатися в тому, наскільки багата та милозвучна наша українська мова.  Цікавим і незаперечним фактом існування сучасної української літературної мови  за часів Івана Петровича Котляревського став фрагмент із мультфільму за найвідомішим його твором «Енеїда», звідки студенти почули, що мова творів Котляревського абсолютно не відрізняється від мови сьогодення.

Музичні вітання зі сцени студентам та викладачам дарували студенти ІІІ-ІУ курсів спеціалізації «Народне пісенне мистецтво»: Загорулько Віталій,  Артамонова Марина (керівник – Горбачик Н.І.) та Ткаленко Марія (керівник – Березенко О.М.). Гуморески Павла Глазового про рідну мову прочитав студент другого курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» Литвиненко Владислав.

Сьогодні всі присутні в залі отримали справді розкішний подарунок – розкіш спілкування. Ведучі заходу наголосили на тому, що кожен із присутніх повинен пам’ятати, що його мова має бути завжди правильною, лексично багатою, синтаксично різноманітною. Щоб цього досягти, слід вслухатися ще й в живу мову. Потрібно активно розвивати свою мову: вміти викладати думки, виправляти себе, перебудовувати сказане, шукати найкращі й найдоцільніші варіанти висловлювання.

У святковий День української писемності та мови хочу щиро побажати всім нам любити та берегти свою рідну мову. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!

О.В.Базавлук, викладач коледжу

 

 

Читайте також

Залишити відповідь