Нехай земля Вам буде пухом! Світла та вічна пам’ять…

Сумною подією розпочався сьогоднішній день у Гадяцькому коледжі культури і мистецтв імені І.П.Котляревського. Вчора, 2 жовтня, внаслідок тяжкої хвороби на  83 році життя пішов у Вічність неймовірно сильний, безмежно талановитий чоловік, людина відкритого і доброго серця, колишній випускник Харківського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників, який  в його роки навчання  було переведено в м. Гадяч  як технікум культурно-освітньої роботи.

Після служби в лавах Радянської Армії доля знову повернула Олексія Митрофановича до Гадяцького училища  культури па посаду викладача по класу баяна, клубної справи та концертмейстера.   56 років свого життя він присвятив педагогічній ниві. 49 років пропрацював в училищі, з яких -14 років був заступником директора з навчально-виховної роботи. За роки педагогічної діяльності Клочан О.М. підготував не одне покоління високваліфікованих фахівців, які успішно працюють  у закладах культури і мистецтва України. За своє життя він обирався головою профкому, секретарем парторганізації, був депутатом 5 скликань Гадяцької міської ради, понад 10 років – головою районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, більше 30 років обирався головою вуличного комітету, працював адміністратором-акомпаніатором самодіяльного ансамблю пісні «Золоте зерно», мав звання  «Почесний громадянин міста Гадяч».

Нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури УРСР (1967), Почесною грамотою Полтавської обласної ради (2005),Почесною відзнакою Міністерства культури і туризму України «За багаторічну плідну працю в галузі культури» (2007) та рядом ювілейних медалей, як учасник війни.

Музикант і педагог за освітою, працелюб за натурою, він ніколи не пасував перед труднощами, ніколи не скупився на добре слово, підтримку, не шкодував ні сил, ні часу, щоб реалізувати намічене.

Світла і мудра людина, котра до останньої хвилини жила улюбленою справою, був і залишається для студентів та викладачів прикладом нескінченної відданості та високого служіння мистецтву.

Викладачі, працівники та студенти коледжу глибоко сумують та висловлюють співчуття рідним та близьким з приводу смерті О.М.Клочана. Царство небесне і вічна пам’ять Олексію Митрофановичу Клочану, Людині з великої літери.

Нехай земля Вам буде пухом! Світла та вічна пам’ять…

You may also like...

Залишити відповідь