ОБЛАСНА НАРАДА ДИРЕКТОРІВ: ЕФЕКТИВНЕ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Останній вересневий день у Гадяцькому училищі культури ім. І.П. Котляревського видався надзвичайно насиченим, цікавим і продуктивним: тут зустрічали директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Полтавської області.

Нараду керівників було організовано Обласним методичним кабінетом навчальних закладів мистецтва та культури – більше шістдесяти посадових осіб, що представляють мистецьку Полтавщину, завітали до училища. Перш ніж відбулося офіційне відкриття наради, гості отримали нагоду відвідати студентський гуртожиток та ознайомитися з матеріально-технічною базою навчального закладу. Треба сказати, що усі були приємно вражені створеними для студентів умовами проживання та навчання: від якісного ремонту, можливості повноцінної самопідготовки, доступу до інтернету, тренажерних залів у гуртожитку  – до сучасної матеріальної, технічної та навчально-методичної бази в училищі.

Враження про навчальний заклад могло скластися уже на парадному вході до училища, де почесних гостей зустрічали студенти-хореографи із танцювальною композицією «Привітальна». Насичену творчу діяльність викладацького та студентського колективу училища було високо оцінено під час екскурсії навчальними аудиторіями: кабінетом декоративно-прикладного мистецтва, режисури видовищно-театралізованих заходів, хоровим класом, хореографічними класами. Не один з керівників мистецьких навчальних закладів, вперше потрапивши до Гадяцького училища культури, висловлював своє щире здивування та захоплення навчальним закладом, що може скласти гідну конкуренцію багатьом ВНЗ.

В актовому залі училища представницьку аудиторію привітали М.М. Харлан, заступник голови Гадяцької міської ради, та директор навчального закладу, заслужений працівник культури України А.М. Насменчук. Офіційне відкриття наради здійснила Л.В. Богодиста, директор Обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури, яка привітала весь директорський корпус ПСМНЗ, представила новопризначених керівників та вручила грамоти і відзнаки ювілярам. Грамоти обласного управління культури отримали також викладачі Гадяцького училища культури О.І.Терещенко, Л.І.Остапенко, Н.Д.Судакова.

З присвоєнням звання заслуженого працівника культури України щирими оплесками присутні вітали В.В. Вождаєнко, заступника начальника обласного відділу культури, начальника відділу охорони культурної спадщини та культурної політики Управління культури Полтавської ОДА.

Про досягнення та проблеми мистецької освіти розповіла Л.Ю. Магомедова, голова ради директорів ПСМНЗ Полтавської області; здобутками в сфері залучення дітей з сільської місцевості до навчання у ПСМНЗ поділилася Л.В.Труш, начальник відділу культури Гадяцької ОДА.

Питанню співпраці між ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та початковими спеціалізованими мистецьким навчальними закладами присвятив свій виступ директор Гадяцького училища культури, заслужений працівник культури України А.М.Насменчук. Про основні напрями роботи навчального закладу розповів директор Полтавського музичного училища, заслужений працівник культури України М.М. Демченко.

Обласну нараду директорів, що базувалася на активному діалозі, можна вважати також і своєрідним підвищенням кваліфікації, оскільки з основною доповіддю виступила Т.М. Колос, заступник директора Департаменту мистецтв та навчальних закладів – начальник відділу навчальних закладів та науки  Міністерства культури України. Доповідь за темою «Державна політика освіти в галузі культури. Мистецька освіта: виклики та перспективи» супроводжувалась презентацією, де унаочнювалися питання діяльності ПСМНЗ у контексті освітньої реформи в Україні. Йшлося про головні новації проекту Закону України «Про освіту», про основні напрями реформування освітньої діяльності. Серйозну увагу аудиторії викликало запропоноване у виступі порівняння старої та нової системи управління закладом освіти, а також питання майбутньої сертифікації педагогічних працівників. Йшлося про професійний розвиток, робочий час педпрацівника, порівнювалися існуючі та майбутні освітні програми. Не обійшлося й без озвучення колізій, що існують на сьогоднішній день в освітній сфері.

Доповідь Т.М.Колос викликала неабияке зацікавлення серед учасників наради, адже йшлося не тільки про ті виклики, які чекають на кожного директора початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу, але й про можливі способи їх подолання. Таким чином, можна, без перебільшення, говорити про якісне, плідне підвищення кваліфікації, що відбулося у рамках виїзної наради на  базі Гадяцького училища культури.

UCH_9047

В.Криворучко

Читайте також

Залишити відповідь