Пам’ятаймо – щоб не повторилось!

Рівно 80 років тому, у Києві розігралась ще одна дія жахливої трагедії в історії українських земель – розпочались масові розстріли мирних жителів у Бабиному Яру. Серед перших жертв були пацієнти психіатричної лікарні.

          29 вересня 1941 року у Бабиному Яру, за один день було знищено 33 711 особи.

Далі протягом 103 тижнів, кожного вівторка і п’ятниці, здійснювали розстріли своїх жертв фашистські кати.

За оцінками істориків, за два роки у Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 осіб –  євреїв, ромів, військовополонених, підпільників,  комуністів та лідерів національного Руху опору.

Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського долучився до Всеукраїнського уроку пам’яті вшанування жертв Бабиного Яру. Студенти коледжу 28 та 29 вересня пригадали трагічні події 1941-43 рр., переглянули документальні відеоматеріали з фільму С. Лозниці «Бабин Яр. Контекст», прочитали уривки повісті А. Кузнєцова «Бабий Яр» та уривки книги С. Андрухович «Амалока».

          Нікого не можуть залишити байдужими події тих років. Історію страти десятків тисяч безневинних жертв Бабиного Яру не потрібно забувати задля благополучного сьогодення та щасливого майбутнього. Історична пам’ять допомагає нам усвідомлювати себе частиною історії українського народу, розставляє пріоритети та допомагає обирати правильний напрямок у житті.

О.Недвига, викладач суспільних дисциплін коледжу.

You may also like...

Залишити відповідь