«Пам’ятаймо минуле заради майбутнього!»

Урок Пам’яті «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього!» , приурочений визволенню нашого краю від нацистських загарбників студенти Гадяцького училища культури ім.І.П.Котляревського провели на пам’ятному і водночас трагічному місці для кожного жителя Гадяцького краю. Це Гончарський Яр – місце, вічного спокою для партизан , підпільників та цивільного населення Гадяччини.

Похмуро зустрічає нас Гончарський ліс. Глибокі яри та багаторічні дерева, німі свідки масових розстрілів відважних патріотів партизан та підпільників, мирного населення, серед яких більшість люди єврейської національності – дорослі і діти.

Тут стоїть мертва тиша, ніби час зупинився для тих, хто так хотів жити, мріяв про майбутнє, виховував дітей, але ворожа куля зупинила відлік часу назавжди.

Місцевий краєзнавець, дослідник історії Гончарського Яру, депутат міської ради  М. Лепський розповів студентам про боротьбу партизан та підпільників проти ворога, трагічні події, що відбувались на цьому місці в роки окупації району під час Другої світової війни, звернувся до молоді пам’ятати минуле заради майбутнього щасливого, мирного життя.

Студенти хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять загиблих, поставили корзину квітів біля обеліску.

 

UCH_0497 UCH_0505 UCH_0506 О.Коростіль, викладач училища культури

Читайте також

Залишити відповідь