Підвищення кваліфікації бібліотекарів відділу комплектування і обробки

«Бібліотечні фонди: реалії і шляхи подальшого формування і використання» – саме за такою темою відбулися заняття на курсах підвищення кваліфікації при Гадяцькому коледжі культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського для групи бібліотекарів відділів комплектування і обробки нашої області.

Основний акцент тематичного плану підвищення кваліфікації для цієї групи слухачів був зроблений на основних технологічних циклах формування бібліотечних фондів публічних бібліотек, зокрема, їх комплектуванні та організації.

Слухачам курсів підвищення кваліфікації були надані методичні рекомендації по відбору документів для поповнення документного фонду, пошуку позабюджетних джерел фінансування діяльності бібліотек, складанню бібліографічних записів документів за сучасними діючими стандартами, по впровадженню та використанню таблиць УДК, з методики індексування документів, роз’яснення складних випадків індексування, автоматизоване виконання бібліотечних процесів за допомогою АБІС тощо.

До уваги слухачів були запропоновані різні форми навчання: змістовні та проблемні лекції, консультації, практичні заняття, методичні рекомендації з професійних питань, виїзні заняття на базах бібліотек міста та коледжу.

Кожен із слухачів отримав в електронному вигляді папки інструктивно-методичних документів, методичних порад, презентації тощо, які допоможуть при виконанні тих чи інших бібліотечних процесів у різних структурних підрозділах бібліотеки.

Коблиця Н.Г, голова циклової комісії викладачів бібліотечних дисциплін

Читайте також

Залишити відповідь