Підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів

«Цікаво, змістовно, продуктивно, корисно, пізнавально, доброзичливо», – саме таку оцінку роботі викладачів  коледжу дали бібліотечні працівники закладів освіти Полтавщини, підвищуючи свій фаховий рівень на курсах підвищення кваліфікації Гадяцького фахового  коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського, які проходили  в офлайн-режимі  з  17.01 по 28.01 та  у дистанційному форматі з 31.01по 11.02. 2022 року.

Під час навчання викладачі коледжу враховували вимоги до професійної компетенції бібліотечних працівників та звертали увагу на найактуальніші питання сьогодення бібліотечної справи, а саме: нові тенденції розвитку автоматизованих бібліотечно-інформаційних систем загалом та особливості роботи АБІС Koha, створення  віртуальних виставок та переглядів; розробки слайдових презентацій та їх використання в шкільних бібліотеках; бібліографічно-інформаційну роботу бібліотеки закладу освіти; нові правила складання бібліографічного опису документів та методику систематизування документів за таблицями УДК; провідні теми і жанри сучасної української та зарубіжної літератури; бібліотечні методи промоції читання, дизайн інтер’єру бібліотеки закладу освіти та дизайн книжкових виставок тощо.

Запропоновані теми та практичні завдання, екскурсії до книгозбірень  м. Гадяч та віртуальна екскурсія по бібліотеці коледжу, методичні розробки та рекомендації викладачів допоможуть бібліотечним фахівцям закладів освіти реалізуватися в сучасному бібліотечно-інформаційному просторі, а також трансформувати освітянські бібліотеки в інформаційні центри закладів освіти.

Щиру подяку за добре організоване навчання слухачі курсів висловили також директору коледжу Анатолію Насменчуку та завідуючій відділенням підвищення кваліфікації Розалії Шестопал.

Наталія Коблиця, викладач бібліотечних дисциплін

You may also like...

Залишити відповідь