Плекаймо рідну мову

UCH_2432 UCH_2429 UCH_2428 UCH_2427 UCH_2424 UCH_2423 UCH_2412 UCH_2405 UCH_2404

Рідна мова – це невід̕ ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші та найніжніші струни людської душі.

День української писемності та мови  в Україні відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено Указом президента України   ще  в 1997 році і відзначається щороку на честь Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Саме в цей день ми  ще раз можемо звернутися до витоків походження, становлення й розвитку сучасної літературної мови.

Найвизначнішою  працею Нестора є «Повість временних літ» – літописне зведення, складене у Києві на початку ХІІ століття. Це перша у Київській Русі пам̕ ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Тому сьогодні українські вчені по праву вважають Преподобного Нестора  Літописця  прабатьком української писемної мови.

У цей день в Гадяцькому училищі культури студенти та викладачі відзначали День української писемності і мови. Літературно-музичною композицією «Плекаймо рідну мову» студенти ІV НПМ та члени факультативу «Дивослово»,  під керівництвом викладача української мови О.В.Базавлук, відкрили тиждень циклової комісії викладачів мови та літератури. Ведучі: Рубан О. та Денисенко М. – розповіли присутнім про шляхи розвитку та становлення рідної мови. Їх виступи були підкріплені презентаціями про мову. Читці: Павленко А., Тарапата Н.-  прочитали вірші відомих письменників про українську мову. Сміхом та оплесками зустріли глядачі виступ студента ІІІ ВТЗ  Ніколаєнка О.  з гуморесками П.Глазового.

Цікавими та повчальними для присутніх були і сценки  про роль та  значення мови, які зіграли Ганзенко С., Мелещенко Д., Гуменюк С., Яременко Я., Тарапата Н., Шаповал К., Павленко А., Гвоздик В. Особливо тепло присутні зустріли виступи наших вокалістів – Бутенко К., яка виконала пісні: «Журавлина доля», «Мама і тато», «Заспіваймо пісню за Україну» (клас викладача О.М.Березенко) та Миколаєнко К. з піснею «Мова єднання»(клас викладача Г.Г.Харковини).

Доповнювали дійство в актовому залі училища виставка українських рушників «Стелися, доле, рушниками»,  книжкова виставка «Мови рідної краса»,  підготовлена працівниками бібліотеки та виставка студентських стінних газет, приурочених Дню писемності та мови.

Сподіваємося, що кожен присутній  на святі зробив для себе висновок: «Кожна людина, яка поважає себе, країну, мову, не буде калічити своєї мови, бо вихована людина говорить грамотно і красиво, навіть про найбуденніші речі, тому що мова не ділиться на святкову і буденну».

О.В.Базавлук, викладач української мови      

Читайте також

Залишити відповідь