Прекрасний світ театру

В рамках відзначення 300-річчя з дня народження видатного філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога Григорія Сковороди на  батьківщині засновниці театрального мистецтва у Гадячі Олени Пчілки  в рамках проєкту «Малі міста – великі враження» вже вп’яте відбувся обласний фестиваль молодих сучасних театрів «ЛавАрт». Цього року він проходив дистанційно. Унікальний проєкт сьогодні об’єднав на одному майданчику різні жанри:  драматичний, театр ляльок, тіней…

Зазначу, що географія учасників ювілейного фестивалю охоплює більшу частину Полтавщини (народний аматорський театр «Свічадо» Миргородського МБК, студентський театр «Факультет-F» факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка;  театральна студія «Why Not?» Центру культури та дозвілля Миргородської міської ради, народний театр Рашівського сільського будинку культури виконавчого комітету Лютенської сільської ради; народний театр «Феєрія» Климівського сільського будинку культури Ланнівської ОТГ; ляльковий гурток “Пролісок” Соснівського СБК, Лютенської ОТГ, Миргородського району; театральний колектив «Рубікон» (м.Полтава); аматорський народний театр «Промінь» комунального закладу  «Великосорочинський будинок культури»; народний драматичний колектив «Жіночий театр» центру культури і дозвілля виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради, зразковий театр читця «Українська світлиця»  центру культури і дозвілля виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради; народна театрально-концертна бригада «Іскра» КЗ «Гадяцький будинок культури» Гадяцької міської ради; театральна студія «Юність» Сенчанського будинку дитячої та юнацької творчості; театральна студія “Калейдоскоп мрій” Заводського МБК № 1, студентський театр «Мельпомена” Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім.І.П.Котляревського, народний аматорський театральний колектив «Медок» Манжеліївського БК, Глобинської ОТГ, Кременчуцького району та в цьому році додався ще й Київський незалежний театр «ТЕАТР МІЖ ТРЬОХ КОЛОН».

У фестивалі «ЛавАрт» взяли участь різні колективи за статусом: експерементальний театр, народні театри, студентський та учнівський театри освітніх закладів, театральні студії, ляльковий гурток, зразковий театр читця. Різноманітність репертуару вражає і разом з тим захоплює.

Театр – це казковий світ, в якому створюється ілюзія життя, де, вдягаючи маску на обличчя, знімаєш її з душі, де актор віддзеркалює душу того, хто в нього вдивляється… Адже, виходячи на сцену, актори стають справжніми.

Відзначу, що фестиваль завжди допомагає зануритись у саму гущу «творення» сучасного театрального мистецтва: від традиційного театру до новітніх експериментів на стику жанрів і стилів.   “Час театру” — він без циферблата, без стрілок. Бо ж “час театру” — це і сценічне повсякдення, і вічність. Тому в часі і просторі театру місця має вистачити всім…

Ми щиро дякуємо всім творчим колективам за те, що в умовах війни актори продовжують надихати нас своїми новими постановками на творчу боротьбу з агресором, додають віру у незламність кожного українця та в нашу таку очікувану Перемогу!

Оксана БАЗАВЛУК, викладач коледжу

Читайте також