Шляхами Сковороди

2022 рік на рівні Полтавської області оголошено роком Григорія Сковороди, видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета. 

 4 грудня 2022 року в смт. Чорнухи, відбулися урочистості з нагоди 300-річчя з Дня народження нашого славетного земляка, видатного філософа – Григорія Савича Сковороди.

Студенти Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського також взяли участь  у святкуванні: поклали квіти до бюста Г.Сковороди, а також побували у Чорнухинському літературно-меморіальному музеї Г.С.Сковороди, де ознайомилися з  низкою оригінальних документів доби поета, предметами культу, різними мистецькими творами,  побачили скриньку з землею з могили філософа. Відвідали і меморіальну садибу батьків Григорія Сковороди, де експонуються речі селянського побуту і вжитку.

Долучився до святкувань і наш народний ансамбль народного танцю «Джерело» (керівник-Григорій Островний).

Завжди пам’ятаймо, що Григорій Сковорода – один з найяскравіших українців. Його постать завжди була овіяна таємницями, домислами та викликала інтерес. Його вчення актуальні і дотепер. Сьогодні ж дуже важливо продовжувати життя та популяризацію нашої культури, проти якої воює ворог, намагаючись стерти нашу ідентичність. Заради нашого майбутнього ми маємо берегти спадщину видатного поета й тримати стрій, наближаючи перемогу України.

Оксана БАЗАВЛУК, викладач коледжу 

You may also like...

Залишити відповідь