Слово про Григорія Китастого

 UCH_3519 UCH_3525 UCH_3526 UCH_3537 UCH_3544 UCH_3550

Слово про Григорія Китастого

 

16  березня  у актовій залі  Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського була проведена загальна виховна година на тему: «Слово про Григорія Китастого», підготовлена студентами ІІ курсів спеціалізацій «Народне пісенне мистецтво», «Народне інструментальне мистецтво» та куратором А.М. Гоменко.  Ведучі розповідали багато цікавого про відомого бандуриста української діаспори Григорія Трохимовича  Китастого,  який родом із м.Кобеляки Полтавської області. Він був вивезений на роботу у Німеччину в період війни. Завдяки своїм старанням, він створив ансамбль бандуристів,  який виступав у таборах робітників.

На заході студентка ІІ курсу  спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» Павленко Надія виконала сучасний твір Володимира Войта «Спогад»  та пісню Вільгуцької «Мамина коса»,  які викликали бурхливі оплески слухачів. Були переглянуті відео як сучасних бандуристів Миколи Лисенка, Сергія Захарця, так і бандуристів минувшини –  Григорія  Китастого, капели бандуристів ім. Т.Г. Шевченка української діаспори із Канади,  яка  виступає і дуже відома серед української діаспори  в Канаді та США сьогодні.

Викладач А.М. Гоменко виконала пісню І.Кириліної  «Лелеча доля». Присутні на заході  були ознайомлені  із відомими сучасними бандуристами Полтавщини та всієї  України.

А.Гоменко

You may also like...

Залишити відповідь