Старт для творчої кар’єри – це навчання на спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво»

Будь-яка спеціалізація пишається своїми випускниками. Особливо тими, які не зупиняються на досягнутому та продовжують і надалі працювати.

Сьогодні ми мали можливість поспілкуватись із Світланою Меркуловою – випускницею 2015 року спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво».

Вона розповіла про свій творчий шлях після закінчення Гадяцького фахового коледжу культури та мистецтв ім. І.П. Котляревського:

 • Світлано, після закінчення Гадяцького фахового коледжу культури та мистецтв  Ви продовжили навчання чи  одразу пішли працювати?
 • Після закінчення навчання в м. Гадячі  я вступила на заочне відділення до Полтавського педагогічного університету ім. В.Г. Короленка на спеціальність «Образотворче мистецтво». Там отримала дипломи бакалавра та магістра. Паралельно працювала в Кременчуцькому комунальному закладі позашкільної освіти «Об’єднанні дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання».
 • Чи допомогли здобуті знання в нашому освітньому  закладі для подальшого творчого розвитку?
 • Звісно, допомогли. Адже саме в коледжі я  здобула найбільше знань та вмінь. Тут ти відчуваєш себе потрібним, викладачі завжди були готові надати допомогу, пораду…  Усі техніки, які опанувала під час навчання, використовую і зараз.
 • Яка техніка виконання робіт захоплює Вас найбільше?
 • Я не можу виділити якусь техніку окремо, адже, кожна – особлива по-своєму… Мені дуже подобається розписувати писанки, це такий магічний процес, який надихає та дарує спокій. Часто випалюю роботи на замовлення. Але в останні роки дуже захопилась розписом текстилю: сумочки, футболки, светри. Це дуже цікавий процес, коли звичайна річ отримує «нове життя».

     Оскільки, я прагну розвиватись, то останнім експериментом для                

     мене стала техніка – аерографія. Поки що я навчаюсь, але вже  

     знаходяться замовники і на такі роботи.

Світлано, скажіть, будь ласка, реально поєднати материнство та кар’єру?

Звісно реально, але дуже складно. Моя творчість була – безперервним процесом, тому як такої декретної відпустки я не мала. Адже, коли навчалась – була при надії, а дипломні роботи виконувала уже з донечкою. Дуже добре, коли є поряд люди, котрі завжди можуть допомогти, але навіть, тоді я цим не зловживала.

 • Чи створювали ви твори мистецтва під час декретної відпустки? Це була потреба чи бажання розвиватись?
 • Я така людина, яка цікавиться всім. Полюбляю експериментувати та створювати щось нове. Тому моя творчість – це все-таки задоволення. А  коли робіт назбиралося багато, то почала дарувати їх друзям. Від них про мене почали дізнаватись інші. Тоді я і отримала свої перші замовлення. Завдяки інформації, розміщеній в соціальних мережах, мої роботи «розлетілись» в далекі куточки України.
 • Ваші роботи замовляли лише в Україні чи, можливо, і за кордоном?
 • Переважно замовляють роботи українці. Але було й таке, що писанки,  розписані мною, придбали на подарунок для Посольства Фінляндії в Україні. Користуються попитом і текстильні вироби, особливо – сумочки. В мене робили замовлення на подарунок в Естонію. Звісно, хочеться в майбутньому вийти на сайти європейських замовників, але для всього потрібен час та кошти.
 • Світлано, які поради Ви могли б дати студентам, що навчаються на спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво»?
 • Якщо у вас є зацікавлення до мистецтва, то потрібно брати від навчання по максимуму. Адже поки є такі викладачі, які дають міцні базові знання та готові завжди допомогти та порадити, втрачати такий шанс не варто! Випускникам раджу не зупинятись на досягнутому, а розвиватись та спробувати себе у різних техніках образотворчого та декоративного мистецтва, адже воно таке багатогранне. Акцент хотілося б зробити на абітурієнтах! Якщо ви креативні, прагнете навчатись та розвиватись у мистецькому напрямку, то вам потрібно вступати до  Гадяцького фахового коледжу культури та мистецтв ім. І.П. Котляревського. Адже знання, які Ви отримаєте тут – це хороший старт для творчої кар’єри.

Наталія Харагай

You may also like...

Залишити відповідь