Сторінки історії Лубенського краю

Про те,  що наша українська земля багата своєю історією, своїми талановитими людьми ми всі знаємо і чули не один раз. Але колись вивчене чи почуте стає ближчим, коли  вдається доторкнутися до цієї історії особисто, побачити навколишній світ очима тих, хто вписав славну сторінку в історію нашої держави.

19 лютого студенти та викладачі спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського ознайомились із пам’ятками історії та культури  Полтавщини, а саме відвідали один із її районних центрів місто Лубни.

Програма цієї поїздки виявилась дуже насиченою та цікавою. Студенти змогли оглянути Галерею образотворчого мистецтва міста Лубни, зробити оглядову екскурсію містом, щоб дізнатись про його історію та відомих людей, які жили тут або відвідували місто.

 Місто Лубни засноване Великим князем Київським Володимиром  в988році. До тисячоліття міста встановлено пам’ятник.

 Окрасою міста є його архітектурні пам’ятки. Будівля дитячої лікарні, зведена в стилі українського модерну на початку ХХ ст. та будинок колишнього єпархіального училища (1907р., стиль модерн), і до цього часу приваблюють своєю оригінальністю та вишуканістю.

 З великою любов’ю та гордістю зберігають пам’ять на Лубенщині про свого великого земляка  Василя Симоненка і намагаються відкривати нові сторінки, пов’язані із його життям, творчістю, знайомими, друзями, родиною. Про життєвий та творчий шлях талановитого поета розповіли нам Світлана Борисівна Яценко –  завідуюча  Зразкового літературного музею В.Симоненка при Тарандинцівській загальноосвітній школі та учні школи, де навчався майбутній поет.

У рідному селі Біївцях з 1980 року діє музей-садиба В.А.Симоненка.

 Завдяки людям закоханим у історію свого краю працівникам центральної районної бібліотеки ім. В.Малика Тетяні Григорівні Сафроновій та Наталії Миколаївні Замараєвій ми переконались, що Лубни – не просто місто, а місто з багатою та цікавою історією, змогли відкрити для себе частинку історії нашого краю і запланувати нові мандрівки Лубенщиною. Ми дуже вдячні їм за час, проведений з нами, неформальне спілкування, прагнення вивчати історію рідного краю та бажання передавати знання та любов до минувшини іншим.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

О.М.Недвига, викладач спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво»

You may also like...

Залишити відповідь