Творчий звіт коледжу: підсумки року, що надихають
5 червня у кіноконцертному залі «Дружба» відбувся творчий звіт колективів та окремих виконавців Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського під гаслом «Єднаймося, люба родино!». Сьогоднішній мистецький захід присвячений захисникам і захисницям України – усім, хто мужньо боронить нашу державу на різних фронтах: на полі бою зі зброєю в руках та в тилу, наближаючи перемогу своєю щоденною працею. Доповненням до благодійного концерту стала виставка творчих робіт, підготовлена студентами та викладачами освітньо-професійної програми «Декоративно-прикладне мистецтво», та виставка книг.















Звітний концерт – це завжди особлива подія, в якій сплітаються творчість та професійне зростання. Водночас – це вагомий підсумок роботи колективу протягом навчального року, результат щоденної праці студентів і викладачів, керівників колективів, творчих пошуків, репетиційної та концертної діяльності.
Саме у таких масштабних мистецьких проєктах розкривається головна місія коледжу – підготовка майбутніх працівників культури: керівників закладів культури; методистів; керівників ансамблів та аматорських вокальних, інструментальних, театральних колективів; керівників гуртків; артистів естради; постановників; ведучих театралізованих заходів, свят та обрядів; фахівців з бібліотечної справи; секретарів-референтів; керівників студій; художників; дизайнерів інтер’єрів; викладачів хореографії та мистецьких шкіл.
Приємно, що сьогодні до нас на концерт завітали поважні гості, яких об’єднала любов до української культури:
Ірина УДОВИЧЕНКО – директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА;
Лариса КОСТЯН – заступниця директора Департаменту, начальник управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Полтавської ОВА;
Олексій АНДРІЄНКО – директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя, заслужений працівник культури України;
Олена БЄЛАКОВА – директорка Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи;
Надія ВЛЕЗЬКО – в.о. директора Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського;
Микола ДЕМЧЕНКО – директор Полтавського фахового коледжу мистецтв ім. Миколи Лисенка, заслужений працівник культури України;
Євгенія КАЛІНІНА – в.о. директора Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського;
Марина КОНДРАТЕНКО – заступниця директора Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського;
Ігор КОРОСТ – директор історико-культурного заповідника “Більськ”;
Михайло МАЛЬКО – директор Полтавського академічного симфонічного оркестру;
Світлана СИЧОВА – директорка Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара;
Олег ТИЩИК – директор, головний диригент Полтавської обласної філармонії, заслужений діяч мистецтв України;
Олег ДІДЕНКО – депутат Полтавської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури;
Олексій МАТЮШЕНКО – депутат Полтавської обласної ради;
Володимир ОПРИШКО – депутат Полтавської обласної ради.
Усвідомлюючи ціну сьогоднішнього дня, учасники та глядачі хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Героїв України та висловили щиру вдячність нашим Захисникам за можливість жити, творити й реалізовувати важливі мистецькі події разом.
Концертна програма розпочалася театралізованою вокально-хореографічною картинкою «Щаслива родина – вільна Україна». Вона стала масштабною панорамою музичних стилів, жанрів і виконавських традицій. Кожен номер звітного концерту розкривав багатство тембрової палітри, художню індивідуальність виконавців та високий рівень виконавської культури.
З привітанням та словами вдячності зі сцени ККЗ «Дружба» звернулися: директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА Ірина Удовиченко; директор коледжу, заслужений працівник культури України Анатолій Насменчук.
На сцені кіноконцертного залу «Дружба» виступили колективи коледжу:
- народний хор коледжу (художня керівниця та диригентка – Наталія Горбачик, керівниця оркестрової групи – Людмила Остапенко);
- народний ансамбль народного танцю «Джерело» (художній керівник та постановник – Євгеній Ляшенко);
- народний ансамбль сучасного танцю «Еклейм» (художня керівниця та постановниця – Олена Островна);
- квартет бандуристок «Livestrings» (художня керівниця – Алла Гоменко);
- середня група зразкового ансамблю танцю «Модерн» студії естетичного виховання коледжу (керівниця – заслужений працівник культури України Наталія Берус);
- вокальне тріо у складі випускниць коледжу: Лариси Труш, Неоніли Васильченко, Наталії Гришанович;
- народний інструментальний ансамбль «АртРодина» (художній керівник -Віктор Рожко);
- вокальний ансамбль у складі студентів та викладачів освітньо-професійної програми» Організація діяльності вокального колективу» (керівниця – Наталія Горбачик).
Окремі виконавці:
Кирило Кобик, Михайло Іванцов, Євгенія Липій, Валерія Варич, Валерія Лисенко (вокал); Наталія Насменчук та Ольга Юревич (фортепіано); Анатолій Вдовин (труба).
До уваги глядачів були представлені випускні роботи студентів освітньо-професійної програми «Народна хореографія»: Поліни Сосницької та Ярослава Волочнюка (керівник – заслужений працівник культури України Григорій Островний).
Цікавим на розмаїття голосів видався номер «Кольори» у виконанні студентів та викладачів освітньо-професійної програми «Організація діяльності вокального колективу». Таке спільне виконання твору стало художнім символом духовної єдності, незламності українського народу та віри у Перемогу.
Не залишила нікого в спокої така болюча, і в той же час щемлива хореографічна постановка Тараса Близнюка «Вона кричала Бучею від болю…».
Дякуємо ведучому концерту Кирилу Кобику – за атмосферу свята музики, урочистості, щирості та натхнення.
Велика подяка викладачам коледжу за підготовку та проведення звітного концерту!
Окрема вдячність творчій команді, яка працювала над втіленням концерту, візуальним і технічним оформленням заходу:
- режисеру концерту – Людмилі Фастовець;
- звукорежисеру – Ярославу Насменчуку;
- відповідальному за фото та відеозйомку – Володимиру Павлюченку; – відповідальним за виставку творчих робіт, оформлення сцени, фотозони: заслуженому майстру народної творчості Ірині Середі, Оксані Кисіль, Олександру Бондаренку, Наталії Харагай, Ларисі Максимів;
- відповідальній за оформлення книжкової виставки – Оксані Терещенко;
- головному адміністратору та художньому керівникові – Світлані Боцулі;
- директору концерту – заслуженому працівнику культури України Анатолію Насменчуку.
Концерт став квінтесенцією розмаїтого життєвого та творчого досвіду колективу коледжу за ще один рік повномасштабної війни. Слова та музика, що звучали цього вечора зі сцени кіноконцертної зали «Дружба», звертались до світлої сторони душі кожного слухача, підживлювали його віру в Перемогу і силу духу, заряджали енергією й оптимізмом, дарували відчуття міцного єднання та взаємної підтримки усіх членів нашої громади.
Тож нехай музика й надалі залишається простором духовної сили, творчої свободи та культурної єдності, а молоді українські митці впевнено формують майбутнє національного мистецтва. Мріємо про нашу мирну Україну, щасливу творчу справу та нові великі сцени для наших талановитих студентів!
Оксана БАЗАВЛУК, викладачка коледжу










