Великий полтавець європейського виднокраю

IMG_20160928_145331920У 2016 році виповнюється 175 років з дня народження Михайла Петровича Драгоманова – українського публіциста, історика, філософа, літературознавця, фольклориста, громадського діяча.

Ім’я Михайла Петровича Драгоманова — одне з найславетніших серед великої кількості полтавців, що в усі часи прославляли українську науку, письменство, мистецтво. Він увійшов в історію української культури і літератури як видатний літературний критик і публіцист, історик і фольклорист, патріот і непохитний борець за свободу своєї вітчизни. За 30 років наукової, літературно-критичної і публіцистичної діяльності М.П. Драгоманов написав понад дві тисячі праць. Лише фольклористика складає майже 10 томів. Славився він і як пряма, чесна, принципова людина на поприщі громадського і політичного життя.

28 вересня 2016 року студенти перших курсів Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського відвідали Гадяцький історико-краєзнавчий музей.  Студенти побували в кімнаті, експозиції якої присвячені  Михайлу Драгоманову. Про життєвий і творчий шлях відомого полтавця розповіла екскурсовод  музею Вікторія Алмашакбех. Також присутні на заході переглянули фільм про Михайла Драгоманова, створений
Полтавською ОДТРК «Лтава» з циклу  «Стежками Лесі Українки».

Михайло Драгоманов у своїх працях висловлював такі думки:  «Сама по собі думка про національність не може довести людей до волі й правди для всіх і навіть не може дати ради для впорядкування навіть державних справ», «Кожна людина, яка пішла з України, кожна копійка, потрачена не на українську справу, кожне слово, сказане не по-українськи, є розтрата з української скарбниці, розтрата, яка при нинішніх умовах не повернеться нізвідки». Це найвищі і найдорожчі істини для громадського діяча, котрий у всіх суспільних сферах – визвольної боротьби народу, розкріпачення людської особистості, розвитку рідної культури – як правило, виявляв ту мудрість, промені якої висвічувались у помислах та справах наступних поколінь і не потьмяніли і в нашому буремному сьогоденні.

 

 О.І.Терещенко

Читайте також

Залишити відповідь