ВІДНОВЛЕННЯ ГЕНЕТИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ
Кінолекторій, що відбувся в Гадяцькому училищі культури в рамках тижня комісії викладачів мови і літератури, покликав до актової зали студентів і викладачів. Усі знали: буде цікаво. І не помилилися. Цього разу до перегляду був запропонований фільм С. Параджанова «Тіні забутих предків», півстоліття від дня прем’єри якого виповнилося у вересні цього року.
Свято для глядачів підготували викладач української літератури Валентина Іванівна Криворучко та викладач культорології Галина Григорівна Сидоренко. Вони розкрили історико-національну основу, допомогли зрозуміти символіку фільму, розповіли про особливості зйомок стрічки.
«Тіні забутих предків» – шедевр світового рівня, який нікого не залишив байдужим: ні тих, хто дивився фільм уперше, ні тих, хто вкотре з захопленням поринув у дивовижний світ магічного реалізму. Недаремно сербський режисер Емір Костуріца назвав його найкращим фільмом за всю історію кінематографу.
Своїми враження поділилися студенти училища.
Сніжана Гуменюк, IVВТЗ: «Я вже бачила цей фільм, але тільки під час кінолекторію, завдяки викладачам, змогла осягнути всю глибину образів і символів, які режисер хотів донести до глядачів».
Ліля Костенко, IVНХ: «Кінострічка викликала море емоцій і вражень. Фільм наповнений символами, розкриття яких допомогло зрозуміти задум режисера. Це якась магія: усі раптом відчули себе учасниками тих подій. Неспроста фільм визнаний світовим шедевром кінематографа».
Пшенична Лариса, II ВТЗ: «Фільм викликав у мене змішані емоції: з одного боку – захоплення, з іншого – стрічка настільки переповнена символами, що я не завжди встигала зрозуміти думку режисера. І тільки завдяки ведучим кінолекторію все ставало зрозумілим. Я вражена і роботою режисера, і грою акторів, і краєвидами, і відображенням гуцульських звичаїв».
Ігор Брюховецький, IVВТЗ: «Вразила робота режисера. С. Параджанов показав Карпати, яких ми ще не бачили, неповторність і самобутність культури гуцулів. Я в захваті від фільму».
Студенти III БС, заочна форма навчання: «Ми не вперше дивилися фільм «Тіні забутих предків», але побачили його зовсім по-іншому: завдяки Валентині Іванівні та Галині Григорівні осягнули глибину задуму С. Параджанова розкрити душу українців Гуцульщини».
Зважаючи на завдання кінолекторію як такого, можна підсумувати, що він справився з головною роллю: розповсюдження знань про сферу кіномистецтва, прищеплення естетичних смаків, виховання громадянської та патріотичної позиції.
Взагалі ж, для студентів училища культури як майбутніх фахівців така форма масового заходу може бути використана як один із видів організації культурно-дозвіллєвої діяльності в майбутній професії.
В. С. Горошко, голова циклової комісії викладачів мови і літератури