ВІРШІ, НАРОДЖЕНІ ВІЙНОЮ

                З метою заохотити поетичну творчість, поширити поезію, а також встановити діалог між культурами 21 березня 1999 року ухвалою ЮНЕСКО було прийняте рішення про запровадження Всесвітнього дня поезії.

          Війна змінила життя багатьох людей. Події, які відбуваються в Україні вплинули й на літературу. Створилось дві реальності: світ, в якому стріляють, помирають від куль і світ, в якому триває  життя. В поезії з’явилось більше слів на військову тематику.

          На кожне покоління припадає своя війна. Поети проводять літературні вечори, збирають гроші, речі для захисників України. 

          20 березня в бібліотеці Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім.І.П.Котляревського відбулася година спілкування «Вірші, народжені війною». На заході були присутні студенти спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» заочної форми навчання. Присутні переглянули відеопрезентацію та мали змогу декламувати вірші,  народжені війною.

       В цьому житті у кожного своя роль, вчитель має навчати, лікар – лікувати хворих, поет – писати. Важливо зберігати спокій. Література потрібна теж в тилу, щоб дати можливість хоч на декілька хвилин забути про все для того, щоб знову почати боротьбу.

          Війна залишиться в нашій пам’яті назавжди, але потрібно жити далі, долати всі свої  проблеми, допомагати країні. Якби не було важко, але варто вистояти і зберегти в собі витримку, чуйність, людяність. І ми  – українці, станемо кращими разом з нашою країною. 

Оксана ТЕРЕЩЕНКО

Читайте також

Залишити відповідь