Всеукраїнський диктант національної єдності

Сьогодні, 9 листопада 2018 року, у День української писемності та мови, студентами та викладачами Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського відбулося написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Офіційне гасло цьогорічного диктанту: «пишемо разом». Це гасло підкреслює основну мету написання: єднання навколо мови. Диктант національної єдності – це не просто перевірка грамотності кожного небайдужого, а приєднання до масштабного національного флешмобу.

Цю унікальну акцію Національна радіокомпанія України започаткувала ще 2000 року до Дня Кирила і Мефодія(24 травня) та з нагоди перепоховання Тараса Шевченка.  Відтоді щороку українці – від великого до малого – можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та з̕ ясувати, наскільки добре знають  рідну мову, а ще продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися рідною материнською мовою і зберегли її для нащадків.

Авторський текст, спеціально створений на замовлення Українського радіо відповідно до всіх приписів і норм українського правопису, в ефірі традиційно диктував автор багатьох шкільних підручників з рідної мови та літератури, доцент Київського університету імені Б.Грінченка Олександр Авраменко. Доречно зазначити, що у тексті не було авторських знаків чи суперечливих орфограм. Але при тому їхня загальна кількість дуже висока, тому написати радіодиктант без помилок було непросто.

Щорічний радіодиктант – єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу. Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення нашої спільної справи. Бо писати радіодиктант можна будь-де і будь з ким! Бо радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові.

Тож і надалі приєднуйтесь до акції. Головне – єднання навколо мови!

О.В.Базавлук, викладач коледжу

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Залишити відповідь