ВИВЧАЄМО ІСТОРІЮ І МИСТЕЦТВО РІДНОГО КРАЮ

Осіння палітра додає золота у зелений розмай парків і садів, ніби відчуваючи наближення професійного свята людей закоханих у колір –  Дня художника. Вже стало доброю традицією для студентів-художників напередодні професійного свята проводити декаду спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво».  Цій події приурочуються виставки, цікаві події, екскурсії, зустрічі.

30 вересня 2017 року, у рамках відзначення декади спеціалізації студенти та викладачі Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського, відвідали мистецькі та історичні пам’ятки Яготина та Переяслава-Хмельницького.  Тепер – це районні центри Київщини, а до 1921 року вони належали Полтавській губернії як повітові міста. Вивчення мистецтва рідного краю – неодмінна складова діяльності митця мислячого, такого, що прагне самовдосконалення та творчого зростання.

Першою у маршруті була Яготинська картинна галерея. Тут зберігаються та експонуються твори провінційних митців ХХ-ХХІ століття, виконані у різних художніх техніках. Та, мабуть, найбільше захоплення викликали ескізи і картини Катерини Білокур – мисткині із світовим ім’ям.

Фото 1 Фото 2 Фото 3 фото 4 фото5 фото 6

У Переяславі-Хмельницькому ми відвідали найстаріший музей міста – Музей «Заповіту» Тараса Григоровича Шевченка, де збереглися речі-сучасники  поета.

фото 7 фото 8

Із цікавістю і захопленням студенти переглянули експонати Меморіального музею Г.Сковороди, який розташований у будинку колишнього колегіуму у Переяславі-Хмельницькому, де у 1750—1751 рр. читав лекції з поетики український філософ Григорій Савич Сковорода.

фото9 фото 10

Багато вражень та творчих ідей студенти отримали у Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпря́нщини, т. з. Музей під відкритим небом. Тут зберігаються автентична архітектура Київщини, Черкащини та Полтавщини.  У будинках ХІХ-ХХ ст. відтворено інтер’єр із традиційним сволоком, предметами побуту, рушниками, гончарними, килимовими виробами та іншою продукцією ремісничих промислів.

фото 11 фото 12 фото 13 фото 14 фото 15 фото 16 фото 17

Кожна така поїздка – це не тільки знайомство із багатою історією рідного краю, мистецькими та історичними пам’ятками, це – знайомство із людьми, які творили чи творять історію, та тими, хто її оберігає для нащадків. У Переяславі-Хмельницькому ми почули багато теплих слів про М.І.Сікорського – історика, етнографа, музеєзнавця, археолога. Його трудова діяльність це – приклад патріотизму та безкорисливої праці на благо України. Як би пафосно це не звучало, але  по-іншому не скажеш про Михайла Івановича. За період плідної музейної праці М. Сікорського у місті з одного музейного  будинку виникає величезний комплекс Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Для сучасної молоді, яка йде шляхом професійного зростання та забезпечуватиме своєю працею та творчістю майбутнє України, дуже важливо знати минуле та вміти цінувати його. Такі  екскурсії дають базу знань та практичний досвід студентам. В таких поїздках історія набуває реальних образів із реальними героями. Наш сучасник відчуває себе частиною славної минувшини та свою причетність до історичного минулого і майбутнього, а, можливо, і відповідальність за нього.

 

О.М.Недвига, викладач спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво»

You may also like...

Залишити відповідь