Зелені свята у Лубнах

Свято Трійці – одне з улюблених і довгоочікуваних свят. У цей час весна з літом зустрічається, а тому проводи весни й зустріч літа є основним лейтмотивом обрядовості Зелених свят.  А ще в ці дні в народі вірять, що дерева та квіти оновлюються,  вказуючи на таємниче оновлення душ.

UCH_5481 UCH_5484 UCH_5491 UCH_5492 UCH_5500

4 червня  студенти  Гадяцького коледжу культури і  мистецтв     ім. І.П.Котляревського взяли участь у фестивалі «Замкова гора» в місті Лубни.  Для гостей та жителів міста митці продемонстрували театралізоване обрядове дійство «Свято Трійці – шле благословення»,   яким підтвердили, що наш народ славиться, зберігає та відновлює свої звичаї, традиції та обряди.

Гучними оплесками зустрічали глядачі обряд «Водіння Тополі», обряд «Кумання», запальні танці, чарівні пісні,  веселі розваги. В кінці заходу ведучі закликали до миру, любові і злагоди, що особливо важливо для сьогодення.

Театралізоване обрядове дійство підготували викладачі режисерських дисциплін    Л.Руда та Л.Фастовець, викладачі хореографічних дисциплін,  заслужені працівники культури М.Гузій та Г.Островний. Пісенний матеріал підготували та записали учасники фольклорного ансамблю коледжу під керівництвом викладача хорових дисциплін  О.Свирида, сольні вокальні номери підготовлені  викладачем хорових  дисциплін Наталією Горбачик. Особливі слова вдячності хочеться висловити ветерану праці автору сценарію В.В.Онопрієнко.

Н.Судакова, викладач режисерських дисциплін

You may also like...

Залишити відповідь