Барви Полтавщини в палітрі юних художників

31 березня 2017 року на базі Гадяцького коледжу культури та мистецтв    ім. І.П.Котляревського, у рамках проведення Дня коледжу, традиційно відбувся Регіональний дитячий конкурс образотворчого мистецтва «Барви рідної землі». Мета конкурсу – виявлення обдарованих учнів та надання їм допомоги у подальшому професійному самовизначенні, а також розвитку їх особистісно-ціннісного ставлення до мистецтва та навколишнього світу.

Багатьох учнів та їх викладачів ми приймали як давніх друзів, адже наш конкурс проходить в стінах навчального закладу вже тринадцятий рік підряд. А крім того, ряд викладачів та керівників гуртків, що приїхали із своїми конкурсантами є випускниками Гадяцького училища культури.

Ще до початку конкурсу учні змогли відвідати музей історії нашого навчального закладу, переглянути роботи студентів спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва», дізнатися вимоги та умови вступу до коледжу, адже кожного року хтось із учасників конкурсу виявляє бажання вступати на навчання до коледжу.

Оскільки всі заходи, що проводились цього дня в навчальному закладі, приурочені  80-річчю Полтавської області, то і конкурсне завдання для «художників» відповідало цій темі. Протягом чотирьох академічних годин конкурсанти розкрили власне бачення теми «Барвиста моя Полтавщина».

У номінації конкурсу «Живопис» взяли участь 40 юних митців Полтавщини віком 13 – 18 років, із 14 мистецьких навчальних закладів  11 районів області.

Роботи переможців конкурсу, і не тільки переможців, порадували професійністю виконання, здатністю самостійно, навіть самобутньо, трактувати задану тему. Всі учасники конкурсу продемонстрували багату творчу уяву, фантазію, спостережливість, уміння засобами образотворчого мистецтва передавати свої почуття, переживання, емоції, а також виявили високу професійну майстерність та віртуозне володіння живописною технікою. Свою любов до рідної землі та батьківського краю, конкурсанти показали у глибоких, навіть можна стверджувати, філософських творах.

 

За високі результати та перемогу в ХІІІ Регіональному конкурсі образотворчого мистецтва «Барви рідної землі»  серед учнів мистецьких навчальних закладів у номінації  «Живопис» журі конкурсу прийняло рішення:

 101_2310 101_2315 101_2319 101_2334 101_2336 101_2342 101_2345 101_2353 101_2355 101_2356 101_2379 101_2381

Присудити Гран-прі:

Голдобіній Євгенії – учениці         Шишацької дитячої музичної школи  (викладач Темносагата Л.А.)

 

Присудити І місце:

Матрос Анастасії – учениці Глобинської дитячої школи мистецтв, (викладач Кошиль В.Г.)

Присудити ІІ  місце:

Дригайло Дар’ї – учениці Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату

«Колегіум мистецтв в Опішні» (викладач Рябко О.І.)

Присудити ІІІ місце:

  1. Щербак Інні – учениці  Глобинської дитячої школи мистецтв (викладач

Ленда Н.І.)

  1. Ботченко Валерії – учениці Хорольської дитячої музичної школи,

(викладач Шахматова В.О.

Грамотами нагородити:

 «За техніку виконання»

  1. Ігнатенко Сніжану – Лубенський районний центр дитячої та юнацької творчості, викладач Ятел Н.Г.
  2. Прядко Анну – Котелевська дитяча музична школа викладач Гроза Н.М.

«За глибину розкриття теми»

  1.  Марченко Діану – Гадяцька дитяча музична школа,

викладач Даниленко І.О.

  1. Линовицького Дениса – Гребінківська дитяча музична школа,викладач

Гречановська А.О.

«За оригінальність»

  1. Щербак Інну –    Лохвицька  дитяча музична школа ім. І.О.Дунаєвського,

викладач Шиш О.О.

«За образність»

  1. Давиденко Альону –  Лохвицька  дитяча музична школа

ім. І.О.Дунаєвського, викладач Шиш О.О.

«За манеру виконання»

  1. Ягольник Альону – Білицька дитяча музична школа, викладач

Рибалко Н.М.

 

Роботи конкурсантів розглядало журі у складі:

Тарасенко О.К.голова журі, доцент кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного  університету ім. В.Г.Короленка, Відмінник освіти України, член Національної спілки художників України

 

Члени журі:

Гуржій М.П. – методист Обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтв та культури

Середа І.Г. –  старший викладач вищої категорії, голова циклової комісії викладачів спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва» Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського

Кисіль О. Г. –  викладач вищої категорії спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва»  Гадяцького коледжу культури і мистецтв        ім. І.П.Котляревського

Недвига О.М. –  викладач першої категорії спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва»  Гадяцького коледжу культури і мистецтв        ім. І.П.Котляревського

 

Ми вдячні всім директорам та викладачам мистецьких навчальних закладів, за те, що не тільки підготували достойних конкурсантів, а також знайшли час та кошти, щоб прибути до нашого навчального закладу. Сподіваємось, що зустріч у стінах мистецького навчального закладу була корисною не тільки для учнів, а також і для їх викладачів, адже вони мали можливість поспілкуватись між собою, зустрітись із членами журі конкурсу та викладачами спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво».

Запрошуємо також у наступному році творчих, талановитих,  закоханих у прекрасне, учнів мистецьких навчальних закладів Полтавщини взяти участь у ХІV Регіональному конкурсі «Барви рідної землі».

 

О.М. Недвига, викладач спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво»

You may also like...

Залишити відповідь