Без поезії і життя – не життя …

 KMRTeLJqwR0

21 березня традиційно у всьому світі відзначається Міжнародний день поезії . Ось  уже більше десяти років світова  громадськість у цей день привертає увагу до одного  з  найважливіших культурних явищ – віршів.

Мабуть, недарма ця дата співпадає із весняним рівноденням –  бо ж саме вірші, як відомо, допомагають повернути рівновагу в почуттях людини або дають поштовх жити повніше і щасливіше – любити, ненавидіти, йти до своєї мети чи призупинити на мить потік змін і заспокоїтись.

Чи не вірші спонукали наважитися розповісти те, про що сором’язливий закоханий мовчав роками? Чи не вірші кликали щирого патріота боронити свою землю? Чи не вірші заспокоювали обділену долею сироту?

Коли на серці важко, коли душу розриває туга або коли мрії від радості, мов шалені коні, летять вперед за далекий горизонт – життя стає дивним віршем. Таким особистим, рідним, своїм. І без сумнівів можна  сказати – без поезії не минули дні жодної людини. Хай то будуть вірші зі старих порваних книжок, чи рядки, які доводилося заучувати в школі, чи, може, навіть те, що тихенько зазвучало якось  в серці, коли прийшла весна.

Можна безкінечно наводити приклади «надзвичайно важливого і високого місця поезії в житті людини», можна писати довжелезні твори-роздуми про вплив віршів на формування особистості, але усі ці речі насправді є занадто мізерними у порівнянні з маленьким теплом у грудях людини, яка тримає в руках збірку улюблених віршів.

І вже абсолютно неважливо –  досконалий і чистий вірш виходить з-під пера поета чи кострубатий і покалічений грубими словами народжується. Головне у цій справі – відчути у поезії життя. Адже кожен вірш подібний до людської душі – світлої і доброї або ж втомленої і нудної.

31 березня в рамках тижня комісії режисерських дисциплін спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» відбувся «Вечір поезії». Студенти мали змогу заглибитися у світ звуків слова, прочитати напам̕ ять улюблені твори українських поетів, поділитись своїми почуттями, переживаннями та враженнями, передати слухачам частинку своєї душі. На вечорі  прозвучали твори: Тараса Шевченка, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Юрія Іздрика, Надії Красоткіної, Наталії Баклай.

Окремі студенти представили свої авторські вірші. Атмосфера, яка панувала в затишній 12 аудиторії була заворожуючою і в той же час хвилюючою, тому що кожний розкривав душу читаючи поезію. Студенти і викладачі спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи»  вдячні організатору такого прекрасного вечора, викладачу  комісії Олександру Антоновичу Перебийносу,  за приємні хвилини зустрічі з поезією.

І.Науменко, студентка ІУ ВТЗ

 

 

You may also like...

Залишити відповідь