Чому корисно опановувати гру на музичному інструменті

Останні наукові дослідження вчених нейрофізіологів та  психологів  вкотре дослідили і підтвердили за допомогою сучасних приладів  величезний сприятливий вплив занять музикою  на розвиток  людини. Хоча про це було відомо ще з часів античності, коли  музику використовували  з лікувальною метою.  Відомі філософи та вчені Платон, Піфагор, Сократ,  Аристотель  у своїх працях  описували  її корекційний, розвивальний та виховний ефект. 

      Головний мозок  музикантів  якісно відрізняється від  тих, хто не займається музикою. У ньому більша товщина сірої речовини (кори), масивніше мозолисте тіло (що з’єднує дві півкулі),  краще розвинуті зони, які відповідають за слух, зір, тактильне сприйняття, моторику. Такий мозок має здатність працювати  в рази ефективніше, злагодженіше,  у ньому формується більше нейронних зв’язків та зв’язків між двома півкулями.   Це пояснюється тим, що  несинхронні рухи  рук та пальців є досить складною задачею для нашого мозку, оволодіння якою  підсилює  його потенційні  можливості.  Вивчення нотної  грамоти рівносильне вивченню іще однієї  іноземної  мови,  а гармонію порівнюють з вищою математикою (згадаймо поліфонічні твори Баха).

Музика розвиває не тільки слух і дрібну моторику, а й пізнавальні процеси (сприйняття, увагу, пам’ять, уяву, фантазію, інтелект, мовлення), емоційно-вольову сферу (збагачує нашу палітру емоцій і почуттів, здатність концентрації уваги  на певній поставленій  задачі).  Розвивається  логічне, дивергентне, абстрактне, образне, просторове, креативне мислення.  Така особистість здатна більш творчо вирішувати  навчальні  завдання та проблеми, краще орієнтується в нових незнайомих умовах, адаптується та знаходить оптимальний вихід з проблемної ситуації. Майже 90 % нобелівських лауреатів у дитинстві займались музикою.

      Але гра на музичних інструментах –  це ще й психотерапевтичний метод, своєрідна медитація,  рятівний засіб від стресів і  депресивних настроїв, спосіб вираження власних емоцій, почуттів.

Н.Филь

Читайте також

Залишити відповідь