День відкритих дверей

Щорічно перед практично всіма  випускниками шкіл постає питання: «Ким бути?», «Яку професію обрати?», «До якого закладу вступати?» та інші питання, що хвилюють не тільки дітей, а і їх батьків.

Вибір професії чи це легко? Професія відіграє важливу роль в житті кожної людини і має великий вплив не тільки на майбутнє матеріальне благополуччя людини і її успішність в обраній професії, а й на самооцінку, психологічний комфорт, і особливо на те, чи буде вона відчувати себе щасливою. Чи це буде один вибір, чи це буде декілька протягом життя залежатиме від кожного особисто. Адже, сучасний  швидкоплинний світ завжди буде «підкидати» нам нові звершення.

В світі професій важливими є три фактора вибору діяльності: хочу, можу, треба. «Хочу» – це наші бажання, інтереси, захоплення, нахили особистості. «Можу» – це, ті знання, здібності, психологічні особливості та стан здоров̕ я. «Треба» – це, той попит на обрану професію на ринку праці. Відповідаючи собі на ці запитання, можна отримати ключик до майбутньої діяльності. Коли три складові перетинаються між собою, народжується усвідомлений вибір професії.

30 листопада 2018 року в Гадяцькому коледжі культури і мистецтв імені І.П.Котляревського був проведений День відкритих дверей.  Цього дня до навчального закладу прибуло  29 абітурієнтів, які уже визначилися з професійним вибором,  та 117 учнів загальноосвітніх шкіл міста, а також батьки, керівники творчих колективів закладів культури області з міст: Гадяча, Глобине, Пирятина, Лубен, Заводське, Зінькова, Опішні, Липової Долини та з Лохвицького і Гадяцького районів.

Перед майбутніми абітурієнтами та їх батьками виступили: директор коледжу, заслужений працівник культури А.М.Насменчук, який надав присутнім детальну інформацію про навчальний заклад; заступник директора з навчально-методичної роботи Л.М.Харковина, яка ознайомила  зі спеціальностями, за якими здійснюватиметься цьогорічний  набір студентів, з особливостями організації навчального процесу на спеціальностях; заступник директора з практичного навчання С.П.Боцула, яка  представила голів циклових комісій коледжу; завідувач навчально-методичного кабінету, відповідальний секретар приймальної комісії С.П.Мосякіна детально ознайомила школярів з умовами вступу  на різні спеціальності коледжу денної та заочної форм навчання.

Кожен абітурієнт отримав буклети, які містять вичерпну  інформацію про набір та познайомився з історією і матеріально-технічною базою коледжу.

Отже, усе геніальне просто. Вибираючи професію, слід враховувати власний характер, відповідність особистих якостей, здібностей і можливостей організму. Потрібно пам’ятати, що здійснити відповідальний крок вибору треба свідомо, враховуючи свої нахили та здібності. А ще слід керуватись ясним розумом, чистим серцем і порадою батьків. Оскільки, вдало обрана професія підсилює задоволеність життям.

 

 О.В.Базавлук, викладач коледжу

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також

Залишити відповідь