Душа України

25 лютого в бібліотеці Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського відбулася година спілкування «Душа України», присвячена 145-річчю від дня народження талановитої української поетеси Лесі Українки.

На заході були присутні студенти І-ІV курсів спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи». Студенти мали змогу переглянути документальний фільм «Леся Українка». Завідувач бібліотеки Терещенко О.І. розповіла  про життєвий і творчий шлях  видатної письменниці, який пов’язаний з Гадяцьким краєм. Впродовж усього життя Леся Українка мала духовний зв’язок з Полтавщиною, з містом Гадячем, з землею предків її матері Олени Пчілки. Краєм лагідної краси називала Леся Українка околиці Гадяча, де перебувала спочатку в гостях, на відпочинку, а згодом і на лікуванні. Перебування  в Гадячі   було багатим на поетичне слово, на справжнє творче натхнення.

110 років минуло з того дня, як Леся востаннє побувала в Гадячі. Але жителі нашого міста знають і шанують Лесю Українку як справедливу, сповнену палкої любові до людей жінку, обдаровану поетесу.
Ім’я Лесі Українки носить одна з центральних вулиць міста, колишній Будинок культури, районна бібліотека.

Пророчі слова «Ні, я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!»,  які викарбувано на обеліскі з портретом Лесі Українки в  Зеленому Гаю, справдилися в повній мірі. Так,  вона вічно буде жити. Вогонь її пісень не гасне, пломеніє, сяє. Про це свідчить те, що щороку в Гадячі відбувається обласне літературно-мистецьке свято «Дивоцвіт Лесиного Гаю», на якому вшановується людина виняткової мужності, духовної краси і мистецького обдарування – геніальна дочка нашого народу, Душа України – Леся Українка.

1 2 3

 О.І.Терещенко

завідуюча бібліотекою училища

Залишити відповідь

м. Гадяч, пл. Соборна, 9А

Україна, Полтавська область

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
smalllogo

Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського

Єдиний в Полтавській області навчальний заклад, що готує спеціалістів для сфери культури та мистецтва.

Слідкуйте за нами у соцмережах

Призер 10-го всеукраїнського конкурсу на кращий WEB-сайт навчального закладу