Душа України

25 лютого в бібліотеці Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського відбулася година спілкування «Душа України», присвячена 145-річчю від дня народження талановитої української поетеси Лесі Українки.

На заході були присутні студенти І-ІV курсів спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи». Студенти мали змогу переглянути документальний фільм «Леся Українка». Завідувач бібліотеки Терещенко О.І. розповіла  про життєвий і творчий шлях  видатної письменниці, який пов’язаний з Гадяцьким краєм. Впродовж усього життя Леся Українка мала духовний зв’язок з Полтавщиною, з містом Гадячем, з землею предків її матері Олени Пчілки. Краєм лагідної краси називала Леся Українка околиці Гадяча, де перебувала спочатку в гостях, на відпочинку, а згодом і на лікуванні. Перебування  в Гадячі   було багатим на поетичне слово, на справжнє творче натхнення.

110 років минуло з того дня, як Леся востаннє побувала в Гадячі. Але жителі нашого міста знають і шанують Лесю Українку як справедливу, сповнену палкої любові до людей жінку, обдаровану поетесу.
Ім’я Лесі Українки носить одна з центральних вулиць міста, колишній Будинок культури, районна бібліотека.

Пророчі слова «Ні, я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!»,  які викарбувано на обеліскі з портретом Лесі Українки в  Зеленому Гаю, справдилися в повній мірі. Так,  вона вічно буде жити. Вогонь її пісень не гасне, пломеніє, сяє. Про це свідчить те, що щороку в Гадячі відбувається обласне літературно-мистецьке свято «Дивоцвіт Лесиного Гаю», на якому вшановується людина виняткової мужності, духовної краси і мистецького обдарування – геніальна дочка нашого народу, Душа України – Леся Українка.

1 2 3

 О.І.Терещенко

завідуюча бібліотекою училища

Читайте також

Залишити відповідь