Диво писанкове

У виставковій залі Гадяцького історико-краєзнавчого музею завершено оформлення виставки «Диво писанкове». На виставці представлено роботи студентів та викладачів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського.

Головним елементом кожного твору є писанка. Тут можна побачити крашанки, писанки-крапанки, писанки, виконані в техніці воскового розпису та в техніці травлення, мальованки, шкрябанки, декоративні писанки, оздоблені соломкою та бісером. У експозиції виставки можна знайти зразки писанок різних регіонів України, і безперечно, Полтавщини.

Кожна робота неповторна та цікава своєю композицією. Оригінальним є поєднання писанок з іншими видами мистецтва – художнім розписом, різьбленням, аплікацією соломкою, флористикою. Таке композиційне поєднання різних художніх технік надає творам ще більшої художньої виразності. У цілому на виставці представлено близько 850 писанок, виконаних в різних техніках на курячих, гусячих та страусиних яйцях.

Сподіваємось, що таке неповторне, чарівне і життєдайне диво писанкове щовесни радуватиме нас.

Ірина Середа

You may also like...

Залишити відповідь