Диво писанкове

Щоб переконатися в тому, що писанкарство  є  надзвичайно цікавим видом народного мистецтва, в якому яскраво відобразилися усі сторони життя нашого народу – історія, ужитковість, звичаї, вірування,  варто завітати до виставкової зали краєзнавчого музею на виставку «Диво писанкове», яка відкрилася 20 квітня. Підготовлена вона студентами та викладачами спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Гадяцького училища культури ім.І.П.Коляревського. За традицією виставка проходить напередодні Великодня, адже писанка є символом весни та Христового Воскресіння.

Виставку відкрили:  директор районного історико-краєзнавчого музею Василь Михайлович Сиротюк,  перший заступник міського голови Геннадій Миколайович Дробатюк, Благочинний Гадяцького району протоієрей отець Ігор, заступник директора з навчальної роботи Гадяцького училища культури Людмила Михайлівна Харковина, Заслужений майстер народної творчості України, відмінник освіти, лауреат премії імені Панаса Мирного, літературно-мистецької  премії імені Олени Пчілки Григорій Олексійович Кисіль, голова циклової комісії спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Середа Ірина Григорівна, викладач училища Оксана Григорівна Кисіль.

А щоб усі бажаючі змогли долучитися до таїнства створення писанки студенти ІV курсу спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво»Головіна Діана, Іващенко Аліна, Кулакова Анна, Клименченко Марина, Маточка Єлизавета та Шульга Вікторія провели майстер-клас з писанкарства.

Зайшовши до зали, одразу звертаєш увагу на цікаві довершені композиції із писанок в поєднанні з такими техніками декоративно-прикладного мистецтва як аплікація соломкою, художній розпис, різьба, флористика, ткацтво. Вся ця рукотворна краса створена душею, наполегливою працею і любов’ю до народного мистецтва і щоб в цьому переконатися, варто прийти і побачити це на власні очі.

Виставкуможна переглянути до 13 травня.

фото1 фото2 фото3 фото4 фото5 фото6 фото7 фото8 фото 9

О.Г.Кисіль

You may also like...

Залишити відповідь