Фестиваль «Слов̕ янський рай»

  • квартет Барвисті веселки (2)
  • Дует Зоралія

Для Гадяцького училища культури ім. І. П. Котляревського  2015 рік – ювілейний: училище святкуватиме 80 – річницю свого заснування. Цій події присвячуються усі мистецькі заходи, які проводяться студентами та викладачами училища.

З 8 по 12 січня в Словаччині проводився фестиваль-конкурс мистецьких умінь «Слов’янський рай»,   участь у якому взяли творчі колективи п’яти країн: Угорщини, Білорусії, Словаччини, Польщі, України. Учасники  демонстрували свої таланти у різних видах мистецтва: спів, танець, гра на різноманітних інструментах. Делегацію від нашої держави представляли: студент Львівської консерваторії ( по класу бандури), танцювальний дитячий колектив з м. Полтави (БК «Залізничників») та викладачі і студентка спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» Гадяцького училища культури ім. І. П. Котляревського.

Концертні виступи відбувалися  у містах Міхаловце та Собранце.  Публіка тепло сприймала виступи наших музикантів, із залу  лунав заклик «Слава Україні!». Відповідь від конкурсантів лунала злагоджено та завзято. Загалом хочеться відзначити доброзичливе та дружнє ставлення громадян Словаччини до української делегації. Пересічні перехожі, зачувши мову, цікавилися  нашим походженням, географічним положенням Полтавщини на мапі України, станом справ на Полтавщині, висловлювали свої думки щодо подій на Сході країни, бажали здоров’я та творчих здобутків.

Гадячани у своїх виступах продемонстрували високу виконавську майстерність та артистизм, які належно оцінили високоповажні члени журі. Дипломантом першого ступеня в номінації «Ансамбль народних інструментів» став квартет викладачів «Барвисті веселки» у складі Валентини Гриб, Алли Гоменко, Людмили Остапенко, Лариси Рожко (керівник – Лариса Рожко).

Дипломом першого ступеня нагороджено дует бандуристок    «Зоралія»  у складі Алли Гоменко та  Світозари Остистої (керівник- Алла Гоменко).

Також дипломами першого ступеня  відзначені  сольні виступи  викладача училища Алли Гоменко (номінація «Народна пісня») та  її вихованки Світозари Остистої (номінація «Народна музика та пісня»). Голова журі, пані Руслана Калина, відзначили високу якість та сучасність пісенного репертуару, що виконувався у супроводі традиційного українського інструменту –  бандури.

Викладачі та студенти Гадяцького училища культури ім. І. П. Котляревського вдячні адміністрації училища на чолі з Анатолієм Миколайовичем Насменчуком за підтримку у творчих пошуках.

Людмила Остапенко, викладач училища

You may also like...

Залишити відповідь