«І вишите життя…»

Майстер орнаменту, золоторукий проектант вишивки», –  так назвав Григорія Кисіля Дмитро Степовик, доктор богословських наук, доктор філософії, доктор мистецтвознавства, професор, академік Академії наук Вищої школи України.

фото1

16 лютого у Полтавському  краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся вечір пам’яті «І вишите життя…» Григорія Олексійовича Кисіля, заслуженого майстра народної творчості України, відмінника освіти України, лауреата премії імені Панаса Мирного, літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки викладача Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського.

Вшанування пам’яті Г.О.Кисіля  розпочалося з молитви у виконанні народного хору «Лтава» Полтавського міського будинку культури.

У заході взяв участь Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, який, говорячи про Григорія Олексійовича Кисіля, вирізнив в його особистості такі християнські чесноти як любов, щирість та смирення. За словами Владики Федора, Григорій Кисіль залишив  добрі плоди своєї праці, що увіковічняться у пам’яті багатьох українців.

фото2 фото3

Теплими спогадами про Майстра поділилися : Ганна Грибан, засновник і директор Полтавського видавництва «Дивосвіт», Валентина Титаренко, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, Євген  Пілюгін,  заслужений майстер народної творчості України, голова Полтавського відділення спілки народних майстрів України, Людмила Зубко,  вчитель історії з села Хитці Гадяцького району. Їх виступи об’єднувало переконання у Божій обдарованості, багатогранності творчості художника, його виключній порядності і інтелігентності.

фото4 фото5 фото6 фото7 фото8

Вишивальниці з Полтави Катерина Калініченко та Зоя Коваленко зазначили, що настанова майстра вишивки: «Вишивайте на втіху собі і на радість людям» – влучно характеризує процес вишивання за малюнками Григорія Олексійовича.

фото9

Про особистість Григорія Кисіля, вчителя, колегу, художника справжнього українця-патріота, подвижника українського національного мистецтва говорили в своєму слові Анатолій Насменчук, директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, Ірина Середа, донька Григорія Олексійовича Кисіля, як достойна продовжувачка справи батька.

фото10 фото11

Вела вечір пам’яті  Віта Сарапин, доцент кафедри культури та історії Полтавського університету економіки і торгівлі.

Вечір пам’яті Григорія Олексійовича Кисіля відбувся за організації і підтримки  управління культури Полтавської обласної державноїадміністрації, Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Полтавського видавництва «Дивосвіт».

Викладач коледжу О.Г.Кисіль

You may also like...

Залишити відповідь