Є НАД ЧИМ ПОДУМАТИ…

Ми рідко задумуємось про те, скільки неоціненних скарбів української кінематографії приховує час. Та студентам коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського пощастило, тому що для них ці скарби поступово відкривають на щорічних кінолекторіях незмінні його організатори та ведучі Криворучко В.І. й Сидоренко Г.Г.

Цього разу вони підготували для нас перегляд легендарної кінострічки режисера Леоніда Осики «Захар Беркут», попередньо розповівши присутнім історію цього фільму та пояснивши його історичну та духовну цінність.

З перших кадрів фільм переносить в атмосферу Київської Русі, в часи відважних, сильних, вільних людей, що боролися за свою свободу та Батьківщину. Ця атмосфера була тонко зіткана з поєднанням етнічної музики та майстерної акторської гри, яку підкреслювали відповідні історичні костюми. Неймовірні українські ландшафти, увіковічені в кінострічці, при перегляді викликають захоплення красою рідної землі та створюють розуміння того, чому наші предки боролися за неї. Ці всі складові неймовірно майстерно поєднуються між собою і вплітаються в сюжет, ґрунтом для якого стала написана багато років назад повість І.Франка «Захар Беркут».

У сюжеті фільму тісно переплелись кохання і ненависть, любов до рідної землі і зрада, життя і смерть – всі протиріччя людського життя. Це робить стрічку цікавою та актуальною для глядачів.

Кінострічка «Захар Беркут» справляє глибоке емоційне враження, бо переглядаючи її, мимоволі захоплюєшся красою та силою почуттів героїв, мимоволі проводиш паралель з сучасністю і усвідомлюєш, що фільм є до жаху актуальним…Загалом, як зазначили автори заходу в афіші кінолекторію, – є над чим подумати.

ОЛЬГА КОРОТЕНКО, студентка ІІІ НХ

Читайте також

Залишити відповідь